Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MK vypnutý scanlist

Návody a problémy s konfigurací.
Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

MK vypnutý scanlist

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Ahoj,
je nějaká možnost jak opět připojit klienta, když jsem mu omylem vypnul při konfiguraci na dálku scanlist?
Jak to tak vypadá budu muset vyjet ke klientovi.
Když to samé udělám na AP, tak tam problém není, což je logické, jelikož kanál vybírám ručně.
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

jakou mel nastavenou zemi pred vypnutim scan listu? obvykle indoor kanaly jedou.. takze naladit indoor, az se klient chyti opravit a potom zase preladit zpet.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Měl USA, ale bohužel ani indoor kanál nepomohl.
Na zkoušku jsem si to zkusil na jiném klientovi a bohužel, pokud je vypnutý scalist, tak to vůbec neskenuje kanály a to bude ten problém.
ROS všude 6.44.1.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

ano to je pravda s tím se nic nenadělá scan list musí být default nesmí být nevyplněn to se rovná smrt :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Nikde mimo AP jsem se scanlistem nelaboroval, ale při rekonfiguraci klienta na dálku jsem jaksi při klikání odklikl i toto, prostě chyba.
0 x