Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

L4

Návody a problémy s konfigurací.
shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

L4

Příspěvekod shooter » 5 years ago

Zdravím jde nějak udělat z L3 L4 nebo aspon jak připojit v modu bridge aspon 2 stanice potřeboval bych na chvili něco zaplacnout
Legálně ? koupit L4
nebo Crack co je na netu (Zkoušely jste někdo ? )
0 x

Chilli
Příspěvky: 60
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Chilli » 5 years ago

Vždyť ta licence stojí pár stovek ne? Než bych nad tím vůbec přemýšlel tak bych ji koupil :D Neřeknu kdyby to byly tisíce, ale tohle není ani jedna nádrž benzínu v autě :D
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

blbý kupovat licenci za 777peněz do zařízení v cene 1000 peněz proto se ptám pouze jsem zhnilej a nechtělo se mi lozit až nahoru na stožár.
to pak je jednodušší tam vylíst a dat tam RBM33 s L4
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Buď obětovat peníze a nebo tam vylízt :) Nic jiného nemá smysl
0 x

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 5 years ago

Po každém oficiálním Mikrotik školení (MTCNA, MTCTCE .....) se mi na account účtu u Mikrotik.com objevil jeden volný RouterOS Key L4, který jde použít do libovolného zařízení. Podívejte se do svého účtu, jestli tam taky nějaký volný nemáte.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

shooter píše:blbý kupovat licenci za 777peněz do zařízení v cene 1000 peněz proto se ptám pouze jsem zhnilej a nechtělo se mi lozit až nahoru na stožár.
to pak je jednodušší tam vylíst a dat tam RBM33 s L4

to shooter: Taky se mi to zdá dost neúměrné. Sergej by se nad tím měl zamyslet. Což určitě neudělá.
to Pelirob: prosím dotaz. Na co je ten darovaný a zmiňovaný licence/klíč vázaný? Ptám se proto, že svého času existovala možnost koupit obálku s něčím a pak, v případě potřeby si ihned a sám vygenerovat správnou L4 ke konkrétnímu RB/x86. Čekání na licenci dnes trvá u prodejců i několik dnů a když zrovna visí technik na stožáru, není to nic příjemného. Dík. mpcz, 21mar2019
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

tak neplácej nesmysly, přihlaš se na webu mikrotiku a kup/vygeneruj si licenci k id dle potřeby sám. Licence je vázaná na id zařízení. Předplacené klíče (nepoužité) jsou mezi účty u mk přenositelné.
0 x

Noxus28
Příspěvky: 439
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Noxus28 » 5 years ago

L4 zo školení je volne uplatniteľná na RB alebo je možné ju konvertovať na CHR. treba prelistovať konto na mikrotiku majú tam k tomu pokec a nástroje.
0 x
MTCNA, MTCRE, MTCTCE a furt toho viem málo 🤓

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

uz pred 5 roky jsem kupoval na i4 licenci, platba kartou rano a jeste do obeda v mailu prihlaseni do portalu generovani licence. Tedy pokud to nekde trva / lo dny, tak tam proste nenakupovat licence. Jina vec je hrde usetrit 100kc v tom pomalem shopu :grinning:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Noxus28 píše:L4 zo školení je volne uplatniteľná na RB alebo je možné ju konvertovať na CHR. treba prelistovať konto na mikrotiku majú tam k tomu pokec a nástroje.

Ok, na webu Mikrotiku konto nemám a ani nechci. Je nějaká možnost přijít k L4 online a zaplatit ho bez místních prodejců? Dík, mpcz, 21mar2019
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

koupim licenci na i4wifi, do poznámky napíšu že to chci do emailu. Hned jak přijde tak si můžu kdykoliv i v neděli nechat přes stránky i4wifi nechat vygenerovat klíč. Hotovo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

hapi píše:koupim licenci na i4wifi, do poznámky napíšu že to chci do emailu. Hned jak přijde tak si můžu kdykoliv i v neděli nechat přes stránky i4wifi nechat vygenerovat klíč. Hotovo.

Děkuji, ano, o tom jsem mluvil výše, to byl způsob, který jsem používal a v pohodě vyhovoval. Jenomže když jsem se na to tamtéž před časem ptal, tak mi řekli, že už to takovým způsobem neprovozují. Ta informace je nějaká čerstvá? Má to smysl se tam ptát nyní znovu? Na jejich stránkách to vypadá tak, že ano. Cena sice o stovku vyšší, jak jinde, ale jedna "express" UNI licence v šuplíku za to určitě stojí. mpcz, 21mar2019
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

a koho si se ptal? před 5 minutami jsem aktitoval jednu licenci a no problem.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Už je to pár let, nevzpomenu si. Tehdy měli problém s odesláním emailem. Pokud to ale dnes prošlo, beru to jako že to je sice trochu dražší, ale funkční, tak to zkusím objednat do zásoby pro urgentní případy. Je to dobré řešení. Dík za info. mpcz, 21mar2019
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

hapi píše:a koho si se ptal? před 5 minutami jsem aktitoval jednu licenci a no problem.

Je to tak, proběhlo to bez potíží, jen je nutno zvolit v e-shopu osobní odběr, což sice není, chci to emailem, ale když to člověk ví, tak má, co potřebuje. Licence je v šuplíku pro strýčka příhodu. mpcz, 1apr2019
0 x