Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

firewall zbranující spamu smtp z lan?

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

firewall zbranující spamu smtp z lan?

Příspěvekod okoun » 5 years ago

nevíte prosím někdo jestli lze pomocí MK firewallu omezit to když má někdo zavirované pc aby nám nespamovalo smtp tunou emailů? prostě nějaké pravidlo které bude říkat že může poslat třeba jen jeden email za minutu?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Blokovat na hlavní gw port 25 a donutit své uživatele používat SSL/tls/startls s autentizaci.
1 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

mám to na otevřené 25ce (server používám cizí - dohodnutý) řešené ve forwardu na 6emailů za minutu. Blokace se netýká veřejek, pouze cgnatu a blokuji na cílový server a port na 6emailů za minutu per src ip.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Nevím, jestli je to to, co potřebuješ, zkusím, jestli ne, tak sorry. Ve FW mám pravidlo na port 25, limit 20, TO 5 min. a pokud ano, dát do AL. Z AL mi to pošle SMSku, současně klienta blokne nebo nemusí, posoudím sám a provedu opatření, samozřejmě mu zavolám. Není to příliš často, takže mi tento způsob naprosto vyhovuje. Navíc mu většinou prodám ESET AV + odvirování = nadále bez spamu a zisk navíc. Problémy se spamem, které se řešívaly každou chvíli nyní neexistují. Falešné poplachy jsem zatím nezaznamenal. mpcz, 19mar2019
0 x