Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

EoIP - MTU jaké je best practice?

Návody a problémy s konfigurací.
vohralik.t
Příspěvky: 43
Registrován: 10 years ago

EoIP - MTU jaké je best practice?

Příspěvekod vohralik.t » 5 years ago

Ahoj, mám dotaz ohledně best practice konfigurace EoIP, který chci použít pro přenosu UPnP protokolu z jedné lokality do druhé.
Vytvořil jsem EoIP se zabezpečením IPsec mezi lokalitou A a B a narazil jsem na problém, že když přidám EoIP tunel do bridge s fyzickým rozhraním, tak se mi sníží MTU celého bridge na 1408, podle nejnižšího MTU v bridge což je EoIP tunel. To má za následek divné chování internetu a některé stránky se vůbec nenačítají.

Na internetu jsem se dočetl dvě možné řešení:
1, nastavit MTU na EoIP tunelu na 1500 a tím se automaticky zvedne MTU celého bridge, ale ačkoliv se toto řešení všude doporučuje, zdá se mi to divné, protože EoIP přidává dalších 48bytů do hlavičky paketu (8byte GRE + 14 byte Ethernet + 20 byte IP) tedy 1548bytů a pakety se začnou fragmentovat a přenosová rychlost se sníží.
2, nastavit MTU bridge na 1500 a na EoIP ponechat MTU 1408, tak aby se pakety nemusely fragmentovat. Já se přikláním k této variantě, ale chtěl bych vědět Vaše názory.

Díky :)
0 x