Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

tx power u cAP ac

Návody a problémy s konfigurací.
dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Re: tx power u cAP ac

Příspěvekod dagus » 4 years ago

No country set, superchanel a manual tx power. Frekvenci ručně a scanlist dle frekvence.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

takhle mi to funguje hezky

RouterOS 6.44.5
/interface wireless
set [ find default-name=wlan1 ] antenna-gain=3 band=2ghz-g/n channel-width=20/40mhz-Ce country="czech republic" disable-running-check=yes \
disabled=no frequency-mode=regulatory-domain installation=indoor mode=ap-bridge security-profile=----------PSK ssid=------------ \
wireless-protocol=802.11 wps-mode=disabled
set [ find default-name=wlan2 ] antenna-gain=3 band=5ghz-onlyac channel-width=20/40/80mhz-Ceee country="czech republic" \
disable-running-check=yes disabled=no frequency-mode=regulatory-domain installation=indoor mode=ap-bridge security-profile=-----------PSK \
ssid=--------- wireless-protocol=802.11 wps-mode=disabled

PS: nežli mě ukamenujete, tak 5GHz běží na 5180 a 2.4GHz na 2412 což jsou defaultní hodnoty. AP správně umístěno v prostředku baráku a není tam žádný problém.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

a hlavně

/caps-man security
add authentication-types=wpa2-psk encryption=aes-ccm name=security1 passphrase=babisble
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

LubosO
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod LubosO » 4 years ago

dagus píše:No country set, superchanel a manual tx power. Frekvenci ručně a scanlist dle frekvence.


Díky moc za pomoc, tohle skutečně zabralo :) konečně je nějaký výkon na anténě :)
Škoda, že mi to zatím nejde nakonfigurovat přes CAPsMAN, tam nevidím možnost dát superchannel a výkon je opět na 0dB, budu zkoušet.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

united states3, podle mě vyhovuje nejvíc cz kanálům ale má velký výkon.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků