Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

tx power u cAP ac

Návody a problémy s konfigurací.
radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

tx power u cAP ac

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

Ahoj,
jsem zvyklý u Mikrotiku nastavovat tx power podle regulatory-domain, ale u cAP ac jsem nějaký zmatený:

1. 2,4 GHz - bez ohledu na nastavení mi curren tx power i real tx power ukazuje u všech rychlostí 0
2. 5 GHz - bez ohledu na nastavení není v current tx power ani jeden řádek

Můžete mi někdo poradit, kde je zakopaný pes? Toto je můj první cAP ac. Mate mne i to, že jeden ntb (2,4 GHz) skoro hned u AP se nepřipojí, ve WIn hláškách je info o rušení, přechod do jiné místnosti pomůže. Analyzátor na MT žádné konflikty neukazuje.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

u AC věcí se to nezobrazuje. Prostě to ROS ještě neumí. Ale regulovat to jde. Nastav - manual TX power - all rates fixed a napiš tam hodnotu
0 x

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

to je dobrý toto:) to jsem nečekal. Takže při regulatory domain se to nastaví korektně, jen se to špatně zobrazuje? totéž tedy při manuálním. chápu to dobře?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

regulatory domain si nejsem jist. Vyzkoušej. Každopádně je to nedodělané - reguluje to, ale nezobrazuje to :)
0 x

hapi3
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod hapi3 » 5 years ago

vzhledem k tomu že můžeš nastavit manual tx power a napsat tam 30 a pak v tý tabulce je u všeho 30 což je blbost tak je ta tabulka prostě na nic. Tohle je lepší nastavovat s datasheetem rbčka v ruce.
0 x

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

No ono je tam prave prave i pak nula:)
0 x

hapi3
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod hapi3 » 5 years ago

myslim tam kde tabulka je. Navíc jsou tam dva sloupce výkonu takže neni ani jasný kterej je skutečnej.
0 x

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

dík
0 x

LubosO
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod LubosO » 4 years ago

Mám úplně stejný problém, cAP Gi-5acD2nD (fw 6.44.5) - ať nastavím jakoukoliv kombinaci na na wlan (kterou to umožní), tak stále je Current Tx-Power 0dB (pro 2GHz) a prázdná tabulka (pro 5GHz). Tvrdíte tady, že to jen ROS nezobrazuje správně, ale že regulace výkonu funguje správně.
Výkon cAP se mi ale zdál malý, tak jsem položil vedle cAP jiný AP od Mikrotiku s obdobnou anténkou s Current TX-Power 20dB a při scanování (třetím AP Mikrotik) má tento druhý AP skutečně o cca 20dB věší sílu signálu. Pokud ho stáhnu na 0dB, tak mají přibližně stejné síly signálu. Tedy dle mého ta regulace nefunguje a cAP jede opravdu na výkon 0dB. Vše testováno jen na 2GHz.
Co dělám blbě? Jak nastavit to wifi?
0 x

Standula
Příspěvky: 158
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Standula » 4 years ago

Resil jsem to s podporou. V kartě status je to napsáno. Ale stejně mi příde, že hap ac2 má signál katastrofický..... Dával jsem 3xcap do rodiného domu.. a sgnálově je to hrůza.. Chystám se to snimi řešit
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

hmm ac na druhou dáme a má hodně luxusní signál....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

Standula píše:Resil jsem to s podporou. V kartě status je to napsáno. Ale stejně mi příde, že hap ac2 má signál katastrofický..... Dával jsem 3xcap do rodiného domu.. a sgnálově je to hrůza.. Chystám se to snimi řešit


to je proto protože máš určitě czech normu a ta to stahne do norem. hap ac2 i cap ac maji výkon jako kráva.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Potvrzuji. Dávám cap ac a hap ac2 a signaly to ma luxusní.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

no jo no kámen úrazu je to že zákazník: "hlavně mi dejte výkonný router" moje odpověd je: "a myslíte jako výkonný procesorově? protože pokud chcete výkon na vysílání ten už dnes mají všechny routery stejný a to je 20dB více nemůžete podle norem vysílat :D"
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

LubosO
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod LubosO » 4 years ago

pgb píše:Potvrzuji. Dávám cap ac a hap ac2 a signaly to ma luxusní.


Šlo by to lehce rozvést? Já zkouším vše možné a signál stále 0.
0 x