Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ThinkPad, wifi, dhcp a arp

Návody a problémy s konfigurací.
Rosak
Příspěvky: 182
Registrován: 11 years ago

ThinkPad, wifi, dhcp a arp

Příspěvekod Rosak » 6 years ago

Ahoj, prosím o radu, kde začít hledat chybu.
Nedávno se mi začalo stávat, že když se notebookem T560 připojím na bezdrát jednoho ze svých R951, funguje mi komunikace do inetu pouze 30 vteřin a poté přestane. Je to jediný RB, kde mám v DHCP serveru zapnutou volbu "add arp for leases" a na wlan rozhraní zapnutou volbu "arp: reply-only". Když se ntb připojí, DHCP mu přidělí IP adresu a vytvoří se záznam v ARP. Když notebook vypnu a znovu zapnu, status v DHCP se změní z bound na offered, začne odpočet od 30 sec. Poté co odpočet doběhne, záznam z DHCP leases zmizí a v ARP tabulce se změní příznak z DCH na D a komunikace se utne. Přitom ve vlastnostech síťového připojení v ntb je stále přidělena IP adresa i ostatní položky. Jo a pokud ntb nevypínám, jen odpojuji a připojuji síťový adaptér od AP, tohle se neděje.

Doplnění: nedalo mi to a podíval jsem, jak se DHCP server chová na jiném MK a ono je to stejné. Jen tím, že na dalších nepoužívám arp: reply-only nedojde k zablokování komunikace. Čím může být, že se ntb nedomluví s DHCP serverem a nepotvrdí mu, že si od něj bere IP adresu?
1 x