Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mikrotik L2TP/IPsec

Návody a problémy s konfigurací.
infernus
Příspěvky: 28
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Mikrotik L2TP/IPsec

Příspěvekod infernus » 6 years ago

Zdravím, nastavil jsem jsem VPN s IPsecem, vše funguje. Jen mám pár dotazů.
Na windows nakonfiguruji připojení VPN s protokolem L2TP/IPsec, v upřesnujícím nastavení zvolím ověření předsdíleným klíčem. Klient se připojí, vše v pořádku, jen jsem narazil na to, že z jedné veřejné IP při použití IPsec je možno vytočit jen jedno spojení. Další spojení utně to předchozí. Problém by měl být vyřešen v routeros v7. Čemu ale nerozumím je, že pokud v nastavení zvolím typ sítě VPN automaticky, klient se také připojí, ale s použitím kódování MPPE128, bez použití předsdíleného klíče, na portu 1701. Stejně se to chová, když nastavím v upřesnujícím nastavení L2TP/Ipsec - k ověření použijete certifikát.. Nikde jsem ve windowsu jsem nenašel volbu nastavení bez předsdíleného klíče,certifikátu, jen s použitím kódování MPPE128. Navíc jsem vyčetl že MPPE128 je kodování pro PPTP proto by mě zajímalo jak je možné že se to na L2TP s tímto kódováním připojí. Myslel jsem, že v případě L2TP je nutné použití předsdíleného klíče nebo certifikátu, ale evidentně je tu další, třetí možnost. Předem díky někomu moudřejšímu za vysvětlení.
0 x