Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RB1100 nastavení hotspotu

Návody a problémy s konfigurací.
XerXesCZ
Příspěvky: 14
Registrován: 6 years ago

RB1100 nastavení hotspotu

Příspěvekod XerXesCZ » 6 years ago

Přeji krásný den,

bylo mi tu dobře poraděno ohledně konfigurace MikroTiku, a tak se vracím zpět s další otázkou pro znalce. Opět je to problém mezi židlí a klávesnicí, takže prosím znalé o toleranci a trpělivost.

Máme RB1100 a na něm je zapnutý hotspot systém. Všechno funguje jak by mělo, jedná se o penzion, takže mám vytvořené dva profily guest a staff. Profil guest má DHCP adresy 192.168.1.*, profil staff 192.168.0.*, to je kvůli alespoň nějakému oddělení toho, kde je kancl a kamery, a toho, kde jsou "ti všichni ostatní". Asi hodně slabé řešení ale snad to stačí. Problém je, že si hosté neustále stěžují, že se musí "přihlašovat", někdy se jim nezobrazí přihlašovací stránka. Některé chytré telefony jim rovnou hodí okénko aby se přihlásili, některé ne. Počítače jsou kategorie sama o sobě, zpravidla se musí povolit a zakázat adaptér, minimálně se musí odpojit a znovu připojit, ať kabel nebo Wi-Fi.

A to je velice nemilé. Z toho důvodu jsem se začal poohlížet po nějakém trvalejším řešení. My ten hotspot potřebujeme, protože za internet se připlácí, hosté si zaplatili jednou, pak už neplatili, ale protože heslo na WiFi se měnilo jednou za rok, tak není potřeba dál psát, jak to vypadalo. Plus potřebujeme každému sledovat traffic. Hotspot tuto funkci plní dokonale, ale chtěl jsem se zeptat, jak to nastavit aby to vydrželo déle. Zatím jsem změnil hodnotu v user profile guest na 3 dny, keepalive timeout taky na tři dny. Ale vůbec nevím, jestli je to správně, a jestli taky nemusím nastavit ty stejné hodnoty v době pronájmu DHCP IP adresy. V současné době mám autentifikaci v serverovém profilu na Cookie a HTTP CHAP. Vidím tam ale, že je tam možnost i autentifikace pomocí MAC adresy. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli to "nejde nějak udělat". Ale hosté se samozřejmé mění, uživatelé v RB ne. Když neplatí tak se prostě jejich číslo pokoje deaktivuje, až zaplatí, tak se zase zapne.

Vím že je to takové celé kostrbaté, každopádně předem děkuji za jakoukoliv pomoc.
0 x