Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT-UNMS

Návody a problémy s konfigurací.
lacman
Příspěvky: 142
Registrován: 15 years ago

UBNT-UNMS

Příspěvekod lacman » 6 years ago

Přidáno 50 klientů a problém s vytížením cpu, viz obrázek, nějaký nápad proč to tak je?
Přílohy
print.png
print.png (38.25 KiB) Zobrazeno 5366 x
0 x

jflidr
Příspěvky: 11
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jflidr » 6 years ago

Zdravim, jedna se o posledni verzi 0.10.x? Optimalizace pro vetsi pocet zarizeni jsou planovane az do verze 0.11.0, ale i tak je tato zatez pro 50 zarizeni velmi vysoka. Jaka zarizeni v UNMS prevazne mate (EdgeRouter/airMAX..)? O jaky se jedna procesor? Mel jste v ten okamzik otevrene uzivatelske rozhrani? V nastaveni je mozne si nastavit jak pro jednotlive zarizneni, tak pro celou sit frekvenci obnovovani dat (SETTINGS -> UNMS -> Device Update Frequency). Muzete vyzkouset, jak zmena na medium/low ovlivni zatez procesoru? Zatez by mela znatelne klesnout.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

Dneska to začínám instalovat, tak jsem na to zvědavý. Dám vědět jak to pofrčí (3GB RAM, 2 jádra Xeonu 2,5Ghz).
0 x

lacman
Příspěvky: 142
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lacman » 6 years ago

Verze je to poslední dostupná, jsou tam pouze bezdráty, nastavení je default, CPU Xeon quad core 2,5 GHz.
Librenms jede souběžně s tím a CPU nevitěžuje ani do 20% s více jak 300 zarizenima, tak je mi to dost divné ...
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

lacman píše:Verze je to poslední dostupná, jsou tam pouze bezdráty, nastavení je default, CPU Xeon quad core 2,5 GHz.
Librenms jede souběžně s tím a CPU nevitěžuje ani do 20% s více jak 300 zarizenima, tak je mi to dost divné ...

Nedělal zrovna nějakou náročnou akci? Nebo to je takhle stabilně? Jaký to je Xeon? Založený na Core2Quad, nebo na Core i7?
0 x

lacman
Příspěvky: 142
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lacman » 6 years ago

Sidi píše:
lacman píše:Verze je to poslední dostupná, jsou tam pouze bezdráty, nastavení je default, CPU Xeon quad core 2,5 GHz.
Librenms jede souběžně s tím a CPU nevitěžuje ani do 20% s více jak 300 zarizenima, tak je mi to dost divné ...

Nedělal zrovna nějakou náročnou akci? Nebo to je takhle stabilně? Jaký to je Xeon? Založený na Core2Quad, nebo na Core i7?

Je to stabilně takhle v podstatě...
cpu je E5420 takže by problém být neměl..
0 x

Ivan Bruna
Příspěvky: 108
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Ivan Bruna » 6 years ago

Zdravím,
po aktualizaci na verzi 0.10.2 došlo k odpojení 27 zařízení (z 65) a nedaří se je připojit zpět...
Nějaký nápad?
0 x

jflidr
Příspěvky: 11
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jflidr » 6 years ago

lacma - zmeni se zatez po prepnuti profilu na medium, nebo low? Pokud ne, tak bude server delat neco, co ho vytezuje a neml by. Bude pak dobre overit logy UNMS (https://github.com/Ubiquiti-App/UNMS/wi ... -unms-logs). Pripadne je mozne me je poslat na email jindrich.flidr@ubnt.com

Ivan Bruna - mame hlaseno vice problemu s odpojenim zarizeni v 0.10.x a jeste jsme neidentifikovali primou pricinu. Pomuze u zarizeni kliknout na refresh tlacitko na seznamu zarizeni, ktere provede opetovnou vymenu AES klicu? Jednalo se o prechod z verze 0.9.x na 0.10.x? Pokud ano, muzu poprosit o modely zarizeni, na kterych problem nastal? Menili jsme identifikaci modelu a mozna je problem zde. Pripadne nebezi CPU zarizeni na 100%? Urcite by pomohlo proverit logy samotnych zarizeni, postup jak je najit: https://github.com/Ubiquiti-App/UNMS/wi ... the-device
0 x

Ivan Bruna
Příspěvky: 108
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Ivan Bruna » 6 years ago

Refresh nepomáhá. Jednalo se o přechod z verze 0.10.1. Vytížení CPU na odpojených zařízeních je v normě...
0 x

jflidr
Příspěvky: 11
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jflidr » 6 years ago

Ivan Bruna - muzete jeste overit, ze u zarizeni, u ktereho jste udelal refresh, kdyz pujdete do jeho UI a znovu vlozite UNMS key, tak se zarizeni pripoji? Pokud ano, tak je to bohuzel chyba FW, kterou opravime v dalsi verzi FW. Pokusime se ji co nejlepe kompenzovat uz v UNMS 0.10.3, ale aspon jedno povoleni/zakazani UNMS v zarizeni bude treba. Pro zarizeni, pro ktere probehl refresh v tomto pripade bude potreba znovu vlozit UNMS key.
0 x

Ivan Bruna
Příspěvky: 108
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Ivan Bruna » 6 years ago

Potvrzuji, pokud byl použit refresh, je potřeba do zařízení znovu vložit UNMS klíč. Pokud nebyl použit refresh, stačí vypnout a zapnout podporu UNMS.
1 x

lacman
Příspěvky: 142
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lacman » 6 years ago

Ivan Bruna píše:Potvrzuji, pokud byl použit refresh, je potřeba do zařízení znovu vložit UNMS klíč. Pokud nebyl použit refresh, stačí vypnout a zapnout podporu UNMS.

Taky potvrzuji, po refresh je potřeba znovu klíč nakopírovat..
Vytížení cpu zatím neznámou...
Po změně Device Update Frequency na low cca o 10% menší vytížení cpu nicméně pořád to žere výkon jak blázen :(
0 x

jflidr
Příspěvky: 11
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jflidr » 6 years ago

lacman - ten propad zateze pri low rezimu by mel byt znatelnejsi. Obecne ale verze 0.10.x je narocnejsi a vyrazne optimalizace planujeme do verze 0.11.x (lepsi komunikacni protokol, vyuziti ostatnich jader atd.). Pokud me kontaktujete na UBNT komunite, nebo primo emailem a poslete logy, tak rad proverim, jestli tam neni nejaky jiny problem.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 6 years ago

Jak funguje discovery? Co musím mít otevřeno za porty/služby. Najde mi to 1/10 zařízení.
Edit: Vypadá to, že musí být otevřeno Web rozhraní.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

helapc píše:Jak funguje discovery? Co musím mít otevřeno za porty/služby. Najde mi to 1/10 zařízení.
Edit: Vypadá to, že musí být otevřeno Web rozhraní.


Co jsem si teď hrál s pár zařízeníma (starší menší AP, ještě M5 - na větší AP to ještě pouštět nechci), tak to vypadá, že novější verze FW to prostě nenajde, je potřeba udělat updatena 6.0.7 a zadat v anténě unms key (to už se mi pak připojila)
0 x