Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT-UNMS

Návody a problémy s konfigurací.
JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Re: UBNT-UNMS

Příspěvekod JirkaK » 6 years ago

Co vsechno nebude fungovat (krom discovery), kdyz UNMS server neuvidi jednotliva zarizeni?
JK
0 x

jflidr
Příspěvky: 11
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jflidr » 6 years ago

JirkaK píše:Co vsechno nebude fungovat (krom discovery), kdyz UNMS server neuvidi jednotliva zarizeni?
JK

Krome discovery bude fungovat vse. Od pristi verze 0.12.0 bude dostupne distribuovane discovery. UNMS bude umet poustet discovery pres jiz pripojena zarizeni a tim tato limitace krome pripojeni prvniho, nebo nekolika prvnich zarizeni zmizi.
0 x

gavanet
Příspěvky: 17
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod gavanet » 6 years ago

Mě bohužel discovery nefunguje vůbec. Ať zadám jakýkoliv rozsah nebo jen jednu jedinou IP adresu, tak se pořád jen točí kolečko a píše to "Discovering devices...". Snažil jsem se zjišťovat capabilities, ale ono je to celý v nějakým dockeru a ten neumím a umět nechci, jedu v LXC.
0 x

jflidr
Příspěvky: 11
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jflidr » 6 years ago

gavanet píše:Mě bohužel discovery nefunguje vůbec. Ať zadám jakýkoliv rozsah nebo jen jednu jedinou IP adresu, tak se pořád jen točí kolečko a píše to "Discovering devices...". Snažil jsem se zjišťovat capabilities, ale ono je to celý v nějakým dockeru a ten neumím a umět nechci, jedu v LXC.


LXC neni bohuzel podporovane: https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles/115012196527-UNMS-Installation-Guide. Pokud to zjednodusim, tak Docker je obdoba LXC. Tedy je to jako poustet LXC kontejner v LXC kontejneru. Vetsina veci bude fungovat, ale discovery potrebuje ping, ktery potrebuje pristup k raw soketu a tady narazime na skutecne prastare problemy s pravy a tim jak je kazdy system a vrstva nad nim resi zcela jinak.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

premyslim jestli ma tento soft momentalne vubec vyznam...zkousim si s tim pocase opet hrat...ale ulozene AP se casto jen tak odpojuji od softu,kdyz se nepripoji samo, musim rucne dat refres, nekdy to ani nezabere a tak musim v zarizeni znovu jakoby zadat klic a potvrdit a pak uz to zas jede, ale nekdy uz proste ani to ne....zarizeni funkcni, ale stale odpojene od softu....nektera AP nejdou ani pridat at delam co delam :)...pockam zrejme na tu dalsi verzi 0.12 a pak se uvidi...

delam vam to taky ?
0 x

jflidr
Příspěvky: 11
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jflidr » 6 years ago

jahpisin píše:premyslim jestli ma tento soft momentalne vubec vyznam...zkousim si s tim pocase opet hrat...ale ulozene AP se casto jen tak odpojuji od softu,kdyz se nepripoji samo, musim rucne dat refres, nekdy to ani nezabere a tak musim v zarizeni znovu jakoby zadat klic a potvrdit a pak uz to zas jede, ale nekdy uz proste ani to ne....zarizeni funkcni, ale stale odpojene od softu....nektera AP nejdou ani pridat at delam co delam :)...pockam zrejme na tu dalsi verzi 0.12 a pak se uvidi...

delam vam to taky ?


O jake se jedna modely a verze FW? Urcite doporucuji update na posledni verze 8.5.1 a 6.1.6. Je nejaka chyba v logu UNMS kontektoru na zarizeni https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles/115015690107-UNMS-Logs-and-Bug-Reporting?
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

je fakt, ze ty co nejdou vubec pridat jsou XM ( ale jine xm jsou pridane a funguji) firmware posledni verze. pockam na tu novou verzi 0.12 , ted je to akorat opet ztrata casu :)....snad se to povede cele casem odladit ( za me to trva uz trosku dele no :) )
0 x

Ivan Bruna
Příspěvky: 108
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Ivan Bruna » 6 years ago

Jedeme verzi 0.12.0-RC.1 a tam už problém s odpojováním není. Vše s nejnovějším firmwarem.
Ale od jisté doby nelze udělat Backup. Řekl bych, že to je od překročení nějakého počtu zařízení.
Máme jich tam už přes 1600.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

hmm....a me tu 0.12 prave nechce dat moznost upgrade. stale mam 0.11.3....
0 x

Ivan Bruna
Příspěvky: 108
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Ivan Bruna » 6 years ago

0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

supr diky....jsem se tam zapomel uplne podivat :) odzkousime
0 x

gavanet
Příspěvky: 17
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod gavanet » 6 years ago

Tak jsem nainstaloval Debian 9 a UNMS úspěšně jede. Naházel jsem tam nějaký anténky a snažím se zjistit k čemu je to dobrý. Docházím k názoru, že starý AirControl (v1.4.2-beta.3839 2011-08-23 07:26) je stále nenahraditelný... No, doufám, že se chlapci z ubnt budou snažit vyrobit užitečný nástroj. Zatím je to na dobré cestě, ale většina cesty je ještě nezdolaná...
0 x

Ivan Bruna
Příspěvky: 108
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Ivan Bruna » 6 years ago

UNMS 0.12.1-RC3 je již k dispozici a jede pěkně svižně.
Optimalizace je opravdu znát.

Díky vývojářům!

Dovoluji si navrhnout přesun tohoto vlákna do viewforum.php?f=93
1 x

UBNT-Radek
Příspěvky: 2
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod UBNT-Radek » 6 years ago

jahpisin píše:je fakt, ze ty co nejdou vubec pridat jsou XM ( ale jine xm jsou pridane a funguji) firmware posledni verze. pockam na tu novou verzi 0.12 , ted je to akorat opet ztrata casu :)....snad se to povede cele casem odladit ( za me to trva uz trosku dele no :) )
Dobrý den, pokud se Vám tahle situace pořád projevuje tak mi prosím zkuste poslat supportni info z toho chybujícího zařízení na můj email radek.skrivan(at)ubnt.com a já se s vývojáři pokusím najít možnou příčinu situace.
0 x

UBNT-Radek
Příspěvky: 2
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod UBNT-Radek » 6 years ago

Ivan Bruna píše:Jedeme verzi 0.12.0-RC.1 a tam už problém s odpojováním není. Vše s nejnovějším firmwarem.
Ale od jisté doby nelze udělat Backup. Řekl bych, že to je od překročení nějakého počtu zařízení.
Máme jich tam už přes 1600.
Dobrý den Ivane, chtěl jsem poprosit jestli byste vyzkoušel naši poslední verzi 0.12.1-rc.4 a dal nám vědět zda se tam ty potíže s backupem stále projevují.
0 x