Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

rb3011 a bridge problem

Návody a problémy s konfigurací.
rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Re: rb3011 a bridge problem

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Tak já si myslím, že hláška je poměrně jednoznačná - na ether2 přišel packet, který má shodnou MAC jako ether2. Napadá mě několik příčin:
- zvláštní bordel v kabeláži (nějaké zkraty mezi Rx a Tx - vytvořený loopback)
- nějaký bordel na kterémkoliv zařízení na stejném L2 segmentu, kde to zařízení "odráží zpět" přijaté packety - popiš co nejpřesněji, kam ten kabel vede...
- nějaký kruh v síti, přičemž smyčka se vytváří jen občas nebo v nějakých nahodilých situacích (např. restart jiného switche který je shit a než najede tak nemá dobře nastavené vlany...

Setkal jsem se kdysi s takovou věcí: RB zapojený LAN i WAN portem do stejného vlanového switche (přívod internetu byl ve vlaně, LANka v jiné). Po výpadku proudu se stalo, že si RB na WAN port vzal adresu z LANky. Nakonec se přišlo na to, že NETGEAR switch během startu nějakou chvíli switchuje dříve, než naaplikuje vlany. RB tak měl přes netgear spojený lan a wan a vzal si (na pár hodin) adresu sám od sebe...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Dík, hláška je sice jednoznačná, ale taky nic moc nepomůže. Že je to v kabelu moc nevěřím. Ten RB, kde to píše loop má jeden GW odchod do netu a 4x ETH v bridge do AP. Hlášku to píše cca po 30 sec. až po 2. minutách.
Když tam došel problémový paket, dá se odchytit/odněkud vypreparovat a rozpitvat? mpcz, 24.6.2018
0 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 5 years ago

mpcz píše:Dík, hláška je sice jednoznačná, ale taky nic moc nepomůže. Že je to v kabelu moc nevěřím. Ten RB, kde to píše loop má jeden GW odchod do netu a 4x ETH v bridge do AP. Hlášku to píše cca po 30 sec. až po 2. minutách.
Když tam došel problémový paket, dá se odchytit/odněkud vypreparovat a rozpitvat? mpcz, 24.6.2018


Něco podobné se mi stávalo také , nakonec to bylo wds :D https://t.co/h5EOlvBebs?amp=1 nebo v některých verzí RouterOS se automaticky zkopíruje mac když se udělá vlan nad bridge a dělá to při některých konfigurací paseku ....
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Nam to dela na 2011 jeden mrtvý port (pokud ho zapnu) zacne běhat v logu loop a na druhem miste nam to delal klient(zakaznik) na vysílači ktery byl pripojeny kabelem do omnitiku a mel svuj RB525 nebo tak nejak kdy mu chcíp port po bouřce. Tváril se slinkovaný ale komunikace nebezela a nam omnitik psal loopy.
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 5 years ago

Dnes som riesil pol dňa rovnaký problém. nakoniec som zistil ze RB260GSP neizoluje porty od sfp ako by mal ako by mal . rýchla výmena za 960 powerbox a bez problémov
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Nám tohle dělalo jedno mrtvé SXT u zákazníka po bouřce.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Tak jsem to po delším boji po nocích "odstranil". Postupným odepínáním jednotlivých větví to ukázalo na letitou RB600. Tyhle stroje nemám moc rád, protože se mi na ně nikdy nepodařilo nahrát verzi 6 bez havárie. Vždycky se to nějak zasmyčkovalo a zahltilo to síť. Jisté je, že to dělala tahle 600-vka, proč jsem nezkoumal, ale něco na tom může být, jak píše kolega výše, protože měla kdysi úder do ETH1, který byl nyní ale v konfiguraci zašedlý. Každopádně jsem se problému zbavil a v logu je klid. mpcz, 30.6.2018
0 x

Uživatelský avatar
petr
Příspěvky: 133
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod petr » 5 years ago

V nastavení VLAN je parametr Loop Protect. Nastavil jsem loop-protect=on a zdá se, že je to vyřešené😉
0 x
Petr Kraus
Přimda
kraus@primda.cz