Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

jaký smtp server použít?

Návody a problémy s konfigurací.
manas
Příspěvky: 5
Registrován: 17 years ago

jaký smtp server použít?

Příspěvekod manas » 17 years ago

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaký používáte smtp server pro odesílání záloh nebo jiných mailů z RB? Mám konektivitu přes O2 a tam je pro smtp nutná autentifikace, kterou Mikrotik neumí. (nebo ano?)
Nevadilo by mi ani spustit vlastní smtp server, ale muselo by to být na tom RB a s mikrotikem - to ale asi také nejde, pokud vím.
Mohl by mi někdo poradit jak tohle řešit. Děkuji za každou radu
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 17 years ago

manas píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaký používáte smtp server pro odesílání záloh nebo jiných mailů z RB? Mám konektivitu přes O2 a tam je pro smtp nutná autentifikace, kterou Mikrotik neumí. (nebo ano?)
Nevadilo by mi ani spustit vlastní smtp server, ale muselo by to být na tom RB a s mikrotikem - to ale asi také nejde, pokud vím.
Mohl by mi někdo poradit jak tohle řešit. Děkuji za každou radu

tohle sem taky resil, jelikoz muj provider (jehoz SMTP vyuzivam) ma take zavedenou autentifikaci. Vyresil jsem to tak, ze jsem nastavil smtp, ktere je od meho webhostingu (napr. ProfiTux --- mail.profitux.cz) a posilam to primo na mail vytvoreny pod mou domenou (napr. http://www.budnet.eu --- zaloha@budnet.eu) tak to funguje.. ale pokud chci prez tento SMTP poslat na jiny mail nez te domeny, tak to nefunguje.....
Jinak kdyby nekdo znal jine reseni, jak, byt castecne, obejit autentifikaci prez MikroTik, byl bych moc rad za radu...
Dikes
0 x

jahoo
Příspěvky: 154
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jahoo » 17 years ago

Linux - Debian - EXIM4.
Jestli budete sí rozšiřovat, tak stejně budete nuceni nasadit vlastní SMTP server.
0 x

belmorfeus
Příspěvky: 232
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod belmorfeus » 17 years ago

ted chci taky zavest smtp server, mam 2 PC servery, na kterych mi bezi FTP a databaze, na obou jsou WXP Profi, takze jestli nekdo ví o necem co by se na to hodilo pls dejte info.
0 x

jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jirk » 17 years ago

Kerio mail server. Jednoduché na nastavení.
0 x

Blood
Příspěvky: 136
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Blood » 17 years ago

jednoduché, ale drahé, či se pletu ?
0 x

drasar
Příspěvky: 7
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod drasar » 17 years ago

belmorfeus píše:ted chci taky zavest smtp server, mam 2 PC servery, na kterych mi bezi FTP a databaze, na obou jsou WXP Profi, takze jestli nekdo ví o necem co by se na to hodilo pls dejte info.

A nestaci SMTP server, ktery je primo ve WinXP?
0 x

belmorfeus
Příspěvky: 232
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod belmorfeus » 17 years ago

z winXP smtp vazne nestaci, a kerio je zase mirne receno predrazene.
0 x

jumbocb
Příspěvky: 81
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jumbocb » 17 years ago

Naprostá pravda je to fakt špička funguje to a je tam uživatelsky příjemná obsluha i dálková správa ale fakt mazec cena.
Blood píše:jednoduché, ale drahé, či se pletu ?
0 x

Miloš Semecký
Příspěvky: 14
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš Semecký » 17 years ago

jumbocb píše:Naprostá pravda je to fakt špička funguje to a je tam uživatelsky příjemná obsluha i dálková správa ale fakt mazec cena.
Blood píše:jednoduché, ale drahé, či se pletu ?


Existuje XMAIL server (dostupný jak pro LINUX tak i WIN), dá se k němu sehnat i GUI ovládání pod WINDOWS. Více na http://www.xmailserver.org
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 17 years ago

A pokud se někomu nechce rejpat se v Linuxu a chce profi mail server za rozumnější cenu než Kerio tak snad může zkusit toto: http://www.icewarp.cz Vážně o tom uvažuju. Základní verze bez omezení počtu uživatelů je "jen" za 16.000 bez DPH. A mají tam i verzi zdarma, která sice má omezení na jednu doménu a 5 userů, ale jako SMTP server by to mělo jít použít.
0 x

belmorfeus
Příspěvky: 232
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod belmorfeus » 17 years ago

ja zakaznikum nebudu zajistovat emailove schranky ktere maji jinde zadara, to nikdo neoceni a dalsi starosti, jenom jsem chtel zaridit smtp server aby ho mohly pouzivat pro odesilani posty, protoze muj poskytovatel ma omezeni na 20 mailu za minutu, coz se pri vetsim mnostvi zakazniku proste sem tam prekroci a pak se nic neodesle
0 x

jahoo
Příspěvky: 154
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jahoo » 17 years ago

Debian + Exim4 - jednoduché nastavení a bezchybný provoz
0 x

belmorfeus
Příspěvky: 232
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod belmorfeus » 17 years ago

potrebuju pro wokna XP, nechci se srat jeste do linuxu, uz takhle toho mam dost na starosti, a ted mi na profikach 2 servery chci to pustit na jednom z nich
0 x

Uživatelský avatar
Jan Holub
Příspěvky: 210
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Jan Holub » 17 years ago

z winXP smtp vazne nestaci

A proč to?
0 x