Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

WEP - Mikrotik + owislink 5460AP

Návody a problémy s konfigurací.
0taz0
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

WEP - Mikrotik + owislink 5460AP

Příspěvekod 0taz0 » 18 years ago

Zdravim konferenci,

Nedari se mne rozchodit siforvany prenos mezi klinetem a Mikrotikem.
Zkousel jsem ruzny navody jak na mikrotik.com , tak sem se dival na FAQ promedie . ale nejak se mne to nedari...

Nemate stim nekdo zkusenosti ? DIK
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

0taz0 píše:Zdravim konferenci,

Nedari se mne rozchodit siforvany prenos mezi klinetem a Mikrotikem.
Zkousel jsem ruzny navody jak na mikrotik.com , tak sem se dival na FAQ promedie . ale nejak se mne to nedari...

Nemate stim nekdo zkusenosti ? DIK


Nešifrovaný přenos jsi zkoušel? Onehdá měl jeden stejný problém a když sem mu řekl a si nejdřív vyzkouší jestli mu to jede bez wepu tak mě osočil že není žádný začátečník. Nakonec se ukázalo že to nejede ani bez wepu.
L.
0 x

kauco
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod kauco » 18 years ago

Mam podobne zariadenie myslim ze je to OEM ovisa a nechodi mi tam tiez WEP v client mode ale WPA-TKIP chodi. A zas v bridge mode ide iba WEP a WPA nie. Nie je to Mikrotikom robi mi to aj oproti original takemu istemu zariadeniu v mode AP. Akurat mi maju prist origos ovisi tak to skusim ci to je to iste.
0 x

Zdeněk.hb
Příspěvky: 157
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk.hb » 18 years ago

V kombinaci EC vs Mikrotik, je při použití WEP klíčů třeba v klientovi(třeba Ovis) nastavit mód autentifikace na shared key myslím že je to na záložce Advance. pak wep funguje
0 x
Zdeněk Slanina
Havlíčkův Brod

kauco
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod kauco » 18 years ago

Tak sa mi to potvrdilo aj s orig. Ovisom. V Client mode ide iba WPA-TKIP a v Bridge ide len WEP skusane voci zariadeniu a nie Mikrotiku takze nim to nie je. Dost blbe ked chce clovek mat na AP aj Client a Bridge. Ked je bridge tak LEDka WEP/WPA ani nesvieti pri zapnutych oboch sifr. Ak by niekto vedel ako to rozchodit tak mu budem vdacny :) .Skusal som aj novsi firmware a vysledok ten isty.
0 x

soptik
Příspěvky: 28
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod soptik » 18 years ago

Už umí Ovislink54xx používat klíč WPA2 ?
0 x