Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zmizel service port

Návody a problémy s konfigurací.
fblaha
Příspěvky: 46
Registrován: 10 years ago

Zmizel service port

Příspěvekod fblaha » 10 years ago

Dobrý den,
mám záhadný problém. Pokouším se spojit dva mikrotiky tunelem. EOIP jsem už zavrhl, teď si hraji s PPTP a L2TP a dospěl jsem k zajímavému poznání.
Z jakéhosi záhadného důvodu mi přestal na jednom MK (2011UiAS, nainstalován RouterOS 6.13) fungovat PPP.

Po dlouhém hledání chyby ve firewallu jsem zjistil, že mám možná zajímavý problém. Zatímco ve winboxu vidím service port pptp (bez možnosti), tak v terminálu ho vůbec nemám.

Kód: Vybrat vše

/ip firewall service-port
set ftp disabled=yes ports=2121
set tftp disabled=yes
set irc disabled=yes
set h323 disabled=yes


Než začnu šlapat po zařízení a pokoušet se downgrade na nějakou předešlou verzi, tak mi prosím poraďte, jestli nelze tenhle service-ports nějak přidat. Resp. někde nějak zapnout.

Podotýkám že

Kód: Vybrat vše

/ip firewall service-port set pptp disabled=yes
se sice provede ale bez úspěchu. A že PPTP a L2TP mám povolené. Na FW mi established connection z druhého MK přijde, ale MK mi to nějak vevnitř záhadně zahodí. U PPTP mi logování končí SYN na portu 1723. Potom už nic.
L2TP pro změnu terminated connection.

Jinak PPTP nebo L2TP nastavit umím, na jiných dvou MK se staršími routeros mi pptp a l2tp servery jedou.
0 x