Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MT jako PPTP client v lan další router

Návody a problémy s konfigurací.
wasill
Příspěvky: 46
Registrován: 15 years ago

MT jako PPTP client v lan další router

Příspěvekod wasill » 10 years ago

Zdravím profíky :)
Řeším jak udělat, aby mikrotik, který je jako hlavní bod v baráku (vlastní MT) nastavený WLAN1 jako WAN na poskytovatele (LAN rozsah 192.168.11.0).
To je kamarádův dům. A teď můj domov(rozsah 192.168.1.0), kde je na NASu Synology nastavený PPTP VPN server, na který se připojuji já. A potřebujeme udělat, aby jeho mikrotik byl připojenej na poskytovatele a zároveň na tuto VPNku.
Za tim MT má ještě nejakého TP-linka, který mu ten barák routuje celej. Tzn. když půjde do rozsahu 192.168.1.0 tak poleze do VPN ke mě domů, a jakýkoliv jiný rozsah, půjde do inetu přes providera.

Měl jsem to takhle kdysi nastavený kvůli neveřejné adrese doma, takže jsem se připojil do práce na MT, a ten byl permanent spojenej domu. Jenže můj MT odešel a už nebyl potřeba kupovat nový, protože mám už i veřejnou IP. Jenže jak jsem do toho už pár roků nesáhnul, tak si to prostě nepamatuju :( Klienta jsem ještě spojil, takže MT je s NASem propojenej (v rozsahu 10.0.0.0). Jen nevím, jak teď ten provoz směrovat... :( Jde o to, že tam má např. televizi s DLNA, a s tou chce sledovat seriály apod., co je na NASu Jinak když potřebuje pro data, tak se připojí z PC... Ale VPN už ta blbá telka neumí :)

Prosím poraďte :) Díky moc.
0 x