Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

VLAN, RB250GS, přepínání portů z jedná na druhou

Návody a problémy s konfigurací.
Hannnz2
Příspěvky: 35
Registrován: 12 years ago

VLAN, RB250GS, přepínání portů z jedná na druhou

Příspěvekod Hannnz2 » 10 years ago

Dobrý den,

potřeboval bych radu - v příloze je náčrtek.
Existuje na naší síti hlavní router (vlevo nahoře) - z něj pomocí UTP jde kabel do switche RB250GS, který má nastavenou IP, název a heslo - vše ostatní zůstalo dle konfigurace z výroby.
Z něj jsou do místa X vedeny dvě trasy bezdrátem - červená a zelená. Vše funguje - v místě X nejsou fyzicky spojeny, každá z nich si v tomto místě pokračuje svojí cestou.

Občas se stane, že zelená trasa vypadne, ale červená funguje - jak nastavit switch RB250GS vpravo nahoře, aby se dalo vzdáleně přepnout nastavení portů, aby v případě výpadku zelené trasy jel kabel "LAN A11" a obráceně.

Chtěl jsem to takto:
VLAN 100: port 1 - přívod z červené, port 2 - LAN A36
VLAN 200: port 4 - LAN A11, port 5 - přívod ze zelené

1. Budu takto schopný přepínat? Nemůžete mi někdo dát konkrétní příklad v nastavení toho switche? Na tohle jsem těžká LAMA - nepotřebuju žádný tagged, untagged, trunk.... stačí mi, aby switch měl dvě části, které do sebe nebudou zasahovat, aby nedocházelo k cyklení sítě....

2. Pokud nechám switch managementem přístupný z obou VLAN, nebude hokej na síti v tom, že switch má IP třeba 1.1.1.186 a bude vidět přes oba spoje? Pokud mi rozumíte :)
Přílohy
nacrt.png
nacrt.png (32.61 KiB) Zobrazeno 561 x
0 x