❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Problém s nabootováním ROS
-
alik1975
- Příspěvky: 11
- Registrován: 20 years ago
Problém s nabootováním ROS
Zakoupil jsem desku Intel Tappen i945G LAN DDR2 mATX BLKD945GTPL, modul IDE/CF z i4.cz a CF kartu Kingmax 512 MB. Nejdříve jsem neviděl v BIOSU žádný harddisk, po přehrání aktuální verze BIOSU se mi objevil. Nastavil jsem bootování z něj. Na CF kartu jsem dle návodu http://www.mikrotik.com/Documentation/how-to-write.html nahrál přes USB CF čtečku karet aktuální verzi ROS, vše proběhne korektně, během zápisu žádná chybová hláška. Po startu PC mi systém nenabootuje, jakoby "nemohl najít potřebné spouštěcí soubory". Můžete prosím poradit, co může být špatně? Mátě někdo zkušenost z touto deskou? Díky moc všem ochotným odpovědět začátečníkovi. 
0 x
-
Leeonek
- Příspěvky: 3485
- Registrován: 20 years ago
alik1975 píše:Zakoupil jsem desku Intel Tappen i945G LAN DDR2 mATX BLKD945GTPL, modul IDE/CF z i4.cz a CF kartu Kingmax 512 MB. Nejdříve jsem neviděl v BIOSU žádný harddisk, po přehrání aktuální verze BIOSU se mi objevil. Nastavil jsem bootování z něj. Na CF kartu jsem dle návodu http://www.mikrotik.com/Documentation/how-to-write.html nahrál přes USB CF čtečku karet aktuální verzi ROS, vše proběhne korektně, během zápisu žádná chybová hláška. Po startu PC mi systém nenabootuje, jakoby "nemohl najít potřebné spouštěcí soubory". Můžete prosím poradit, co může být špatně? Mátě někdo zkušenost z touto deskou? Díky moc všem ochotným odpovědět začátečníkovi.
http://www.wirelessdrivers.net/e107_plu ... ic.php?358
0 x
-
alik1975
- Příspěvky: 11
- Registrován: 20 years ago
Je to tato karta : http://gsmobil.inshop.cz/inshop/scripts ... 48&kod=paměová-karta-CF-(Compact-Flash)-HiSpeed---512-MB. Myslíte si, že problém může být v kartě tzn. deska bude ok?
0 x
-
Leeonek
- Příspěvky: 3485
- Registrován: 20 years ago
zřejmě ano, zkus nějakou jinou CFku z foáku nebo tak, já poté co sem se napálil s asi třema různýma CF kartama kupuju jenom tohle http://inwifi.cz/eshop/index.php?go=ite ... =3&sub=46& jede na 100%
0 x
-
megy
- Příspěvky: 26
- Registrován: 20 years ago
kupujte !!!kingstony!!! a nebudete mit problem. Pouzivam je uz od zacatku, tj. od nejakej 64MB, ted uz se prodava minimalne 512MB, ale stale slapou bezchybne. s cenou 300 bez DPH za 512 neni co resit.
jediny ce se mi kdy stalo bylo ze bios nechtel bootvat z 512ky, v bispou ji jako disk videl, ale pri autodetekci behem POSTu ne. stacilo flashnout novejsi bios do desky a bylo po probelmu.
jediny ce se mi kdy stalo bylo ze bios nechtel bootvat z 512ky, v bispou ji jako disk videl, ale pri autodetekci behem POSTu ne. stacilo flashnout novejsi bios do desky a bylo po probelmu.
0 x
-
alik1975
- Příspěvky: 11
- Registrován: 20 years ago
Nahrál jsem ROS pomocí instalačního CD a vše funguje jak má. Zřejmě kopírovat ROS do CF přes Wokna není bezproblémové.
0 x