Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UPS APC

Návody a problémy s konfigurací.
doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

UPS APC

Příspěvekod doktor » 11 years ago

Zdravím, mám takové trable s upskama od apc, řekněme, že většinou jsou to back modely od 350 - 800, kupoval jsem je kvůli tomu, abych k nim mohl připojit silnější baterie, ale teprve teď jsem zjistil, že se upska vypne sama, i když je baterie na cca 75 procentech. Nemá s tím někdo zkušenosti ? případně jestli používá jiné ups s mikrotikem ať už přes seriové rozhraní nebo přes usb. Jediná ups , která jede až do vybití je starý model back 280 přes seriák.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 11 years ago

tohle delaji ale jen ty slabsi modely bez chlazeni, protoze se pocita s energii z 7.2ah baterky a nejakym oteplenim ups za chodu z ni, kdyz ji das vetsi, za 1 muze delat problem delsi kabel kterej by musel byt dost silnej aby tam nebyly ubytky prece jen tam nejaky ty amperi tecou, popr ma ups hlidani teploty vnitrnosti nebo pevne dany max zalozni cas
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 11 years ago

Kabely k baterkám jsou dostatečně silné, nejspíš myslíš že to dělá přehřívání ?
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

co mas na tu ups zapojeno? pri prilis malem odberu se totiz sama vypina.. je to vlastnost bohuzel...
0 x
Jan Ptáček

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 11 years ago

Tohle se dělo co mám zkušenost u ups Opti, ty se asi po 5 minutach vyply samy. Nicméně zátěž je tam přes 100W což je určitě dostatečná.
0 x

farmar
Příspěvky: 137
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod farmar » 11 years ago

Potvrdzujem, od rady staručkých 650 čo som testoval tak akceptujú aj večšie baterie.
Momentalne mám tiež staručkú Smart-UPS 700 pripjene s 2x90Ah . Je to nasadene cca 4 roky na hlavnom bode a zalohuje to 1x server supermicro PDSBA+ , 1xRB750G, 1xRB433, 3xRB 411GL.
Výdrž viď obrazok.
Otestovane už veľa krát.

Obrázek
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 11 years ago

Co je to za model ta Smart-UPS 700 racková verze , nebo desktop ?
0 x

farmar
Příspěvky: 137
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod farmar » 11 years ago

Verzia desktop kúpená od známeho za 50 eura. :)
Komunikačný modul bol ako bonus, nevedel načo sa to používa . :D
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

rackova 750tka 2x55Ah baterky....taktiež vydrzi skoro cely den. No tieto UPS uz maju aktivne chladenie.
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 11 years ago

Dneska jsem si pustil jednu back 350 s 40ah baterií a zátěží 50w , a vypínala a restartovala mi routerboard, měl jsem nastaveno off line time na 1d a min run time taky na 1 den a i tak mi ta mrcha restartla router, konkretne RB750UP připojený to je přes usb. Musel jsem nastavit min.run time na never a pak to přestala restartovat.Jak to máte nastavené u Vás ?
0 x