Dobrý den, mám takový problém:
RB jako klient s IP 10.60.0.2 je napojen na AP s mikrotikem s IP 10.60.0.1, na druhím wlan je AP s IP 10.0.5.1
Problém je v tom, že se nejsem schopen proroutovat z jednoho rozhraní na druhé. Z RB si do internetu pinknu, zároveň se na něj přez AP dostanu, ale není možné se dostat skrz.
Dělám to poprvé, už jsem na tom strávil dva dny a pořád nic.
Je to asi nějaká blbost, ale už nevím co stím.
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Routování
- sub_zero
- Příspěvky: 1741
- Registrován: 20 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Olomouc
- Kontaktovat uživatele:
Michal007 píše:Dobrý den, mám takový problém:
RB jako klient s IP 10.60.0.2 je napojen na AP s mikrotikem s IP 10.60.0.1, na druhím wlan je AP s IP 10.0.5.1
Problém je v tom, že se nejsem schopen proroutovat z jednoho rozhraní na druhé. Z RB si do internetu pinknu, zároveň se na něj přez AP dostanu, ale není možné se dostat skrz.
Dělám to poprvé, už jsem na tom strávil dva dny a pořád nic.
Je to asi nějaká blbost, ale už nevím co stím.
Z RB si do internetu pinknu, zároveň se na něj přez AP dostanu, ale není možné se dostat skrz. Nejak mi tahle veta unika ve vyznamu. Ty se chces proroutovat skrz CO?? Nejak nechapu, Tve zadani, ale:
Mas zadanou dobre default route?
Ma dobre zadane masky u IP?
0 x
-
Michal007
- Příspěvky: 27
- Registrován: 20 years ago
sub_zero píše:Michal007 píše:Dobrý den, mám takový problém:
RB jako klient s IP 10.60.0.2 je napojen na AP s mikrotikem s IP 10.60.0.1, na druhím wlan je AP s IP 10.0.5.1
Problém je v tom, že se nejsem schopen proroutovat z jednoho rozhraní na druhé. Z RB si do internetu pinknu, zároveň se na něj přez AP dostanu, ale není možné se dostat skrz.
Dělám to poprvé, už jsem na tom strávil dva dny a pořád nic.
Je to asi nějaká blbost, ale už nevím co stím.
Z RB si do internetu pinknu, zároveň se na něj přez AP dostanu, ale není možné se dostat skrz. Nejak mi tahle veta unika ve vyznamu. Ty se chces proroutovat skrz CO?? Nejak nechapu, Tve zadani, ale:
Mas zadanou dobre default route?
Ma dobre zadane masky u IP?
Když se napojím na AP s adresou 10.0.5.10, tak se na RB dostanu, ale né přz něj. Z něj si ale ven pinknu
0 x
- sub_zero
- Příspěvky: 1741
- Registrován: 20 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Olomouc
- Kontaktovat uživatele:
- sub_zero
- Příspěvky: 1741
- Registrován: 20 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Olomouc
- Kontaktovat uživatele:
-
brouk666
- Příspěvky: 76
- Registrován: 20 years ago
Michal007 píše:Dobrý den, mám takový problém:
RB jako klient s IP 10.60.0.2 je napojen na AP s mikrotikem s IP 10.60.0.1, na druhím wlan je AP s IP 10.0.5.1
Problém je v tom, že se nejsem schopen proroutovat z jednoho rozhraní na druhé. Z RB si do internetu pinknu, zároveň se na něj přez AP dostanu, ale není možné se dostat skrz.
Dělám to poprvé, už jsem na tom strávil dva dny a pořád nic.
Je to asi nějaká blbost, ale už nevím co stím.
Na tom prvnim mikrotiku smerem do netu (nejspis s IP 10.60.0.1) musis zadat cestu (routu) pro sit 10.0.5.1.
dela se to v IP ROUTE add 10.0.5.0/24 GW 10.60.0.2
pak jenom musis mit v tom druhem mikrotiku vlozenou defaultni branu
0.0.0.0/0 GW 10.60.0.1 a musi to fungovat. Tohle je podstata routovani. Pro kazdou IP musis mit nastavenou cestu tam i zpet. Jako zpatecni cesta muze byt defaultni brana, pokud je to smerem do internetu.
Jeste aby Ti fungoval NET tak musis mit pak na prvnim mikrotiku NAT (masquerade) na obe privatni site smerem do netu. Nejlepe na celou sit 10.0.0.0/8.
0 x
- sub_zero
- Příspěvky: 1741
- Registrován: 20 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Olomouc
- Kontaktovat uživatele: