Duvod proc se ptam je ze v okamziku preladovani karty (klientske) na jinou rychlost dochazi k onomu uz nekolikrat zminovanemu vyskoceni odezvy. Dekuji.
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Jak docilit neprepinaní rychlosti (Tx/Rx) u uzivatelu ?
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
Jak docilit neprepinaní rychlosti (Tx/Rx) u uzivatelu ?
Je to asi blba otazka, ale netusim proc se u klientu co maji vynikajici signal (napr. -55 nebo -60 dB - aspon podle me je dobry
)) ) prepina obcas, jak u koho, rychlost. Proste nedrzi na 11 Mbps. Může to být tím že tam maji treba nastavene auto a nemaji tam natvrdo danou rychlost? Pokud je to moc OT, tak to smazte, ale myslim ze to bude zajimat vice lidi.
Duvod proc se ptam je ze v okamziku preladovani karty (klientske) na jinou rychlost dochazi k onomu uz nekolikrat zminovanemu vyskoceni odezvy. Dekuji.
Duvod proc se ptam je ze v okamziku preladovani karty (klientske) na jinou rychlost dochazi k onomu uz nekolikrat zminovanemu vyskoceni odezvy. Dekuji.
0 x
-
Zdeněk.hb
- Příspěvky: 157
- Registrován: 21 years ago
- Bydliště: Havlíčkův Brod
- Kontaktovat uživatele:
celkem jednoduche .. rychlost se prepina v zavislosti na zatizeni spoje. Vsimni si, že pokud klient vůbec nekomunikuje tak se stane že signál spadne na -95dBm.
Respektive při připojení klienta je signál nejdřív -95dBm a až když se začnou přes linku tahat data tak se signál vyhoupne na správnou hodnotu.
Respektive při připojení klienta je signál nejdřív -95dBm a až když se začnou přes linku tahat data tak se signál vyhoupne na správnou hodnotu.
0 x
-
raven-il
- Příspěvky: 1097
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
pepulis píše:Je to asi blba otazka, ale netusim proc se u klientu co maji vynikajici signal (napr. -55 nebo -60 dB - aspon podle me je dobry)) ) prepina obcas, jak u koho, rychlost. Proste nedrzi na 11 Mbps. Může to být tím že tam maji treba nastavene auto a nemaji tam natvrdo danou rychlost? Pokud je to moc OT, tak to smazte, ale myslim ze to bude zajimat vice lidi.
Duvod proc se ptam je ze v okamziku preladovani karty (klientske) na jinou rychlost dochazi k onomu uz nekolikrat zminovanemu vyskoceni odezvy. Dekuji.
Asi jedine mozne reseni je nastavit na pevno hodnotu TX Rate u kliose...
0 x
-
Leeonek
- Příspěvky: 3485
- Registrován: 21 years ago
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
Leeonek píše:klient který má -95 se zrovna odpojil a připojil, to znamená žy vypadl. U klientů kteří mají uptime od doby posledního restartu mikrotiku sem nikdy signál -95 neviděl, ani když týden nekomunikujíMikrotik nekomunikující klienty sám neodpojuje tak jak to dělá třeba staros...
No ano reseni je u klientu napevno nastavit rychlost, ale otazka je jak dlouho to vydrzi a kdy je zase budou muset obehat. Jake rychlosti jim napevno nastavujete vy? Za predpokladu ze cm9 ap mate na B only.
0 x
-
Leeonek
- Příspěvky: 3485
- Registrován: 21 years ago
pepulis píše:Leeonek píše:klient který má -95 se zrovna odpojil a připojil, to znamená žy vypadl. U klientů kteří mají uptime od doby posledního restartu mikrotiku sem nikdy signál -95 neviděl, ani když týden nekomunikujíMikrotik nekomunikující klienty sám neodpojuje tak jak to dělá třeba staros...
No ano reseni je u klientu napevno nastavit rychlost, ale otazka je jak dlouho to vydrzi a kdy je zase budou muset obehat. Jake rychlosti jim napevno nastavujete vy? Za predpokladu ze cm9 ap mate na B only.
u klientů rychlost napevno nenastavuju, dělám to jen u páteřních 5Ghz spojů, připadá mi že 2,4Ghz klientům pingy moc nekolísají
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
Leeonek píše:pepulis píše:Leeonek píše:klient který má -95 se zrovna odpojil a připojil, to znamená žy vypadl. U klientů kteří mají uptime od doby posledního restartu mikrotiku sem nikdy signál -95 neviděl, ani když týden nekomunikujíMikrotik nekomunikující klienty sám neodpojuje tak jak to dělá třeba staros...
No ano reseni je u klientu napevno nastavit rychlost, ale otazka je jak dlouho to vydrzi a kdy je zase budou muset obehat. Jake rychlosti jim napevno nastavujete vy? Za predpokladu ze cm9 ap mate na B only.
u klientů rychlost napevno nenastavuju, dělám to jen u páteřních 5Ghz spojů, připadá mi že 2,4Ghz klientům pingy moc nekolísají
Dobre chapu, takze mate nastaveno na auto. Vemte si ale pripad kdy klient ma g zarizeni a na ho nastavene na B only = i ap je tak nastaveno. Jsou ale takovi co si v domeni ze budou mit vetsi rychlost vrati nastaveni na b a g a nechaji to rovnez na auto. Muze to delat neplechu?
0 x
-
raven-il
- Příspěvky: 1097
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Jasne, ze to muze delat neplechu.
APcek na mikrotiku nemam moc, vetsinou samy compexy, ale myslim, ze tohle je obecne platne...
Nacpi do klienta natvrdo 11 Mb/s a pripojuj jen ty, ktery ti daji ipky na svoje zarizeni, nebo si je hod do svy IP rady, at je muzes v pripade potreby predelavat.
Jo a nepouzival bych u klientu short preamble, dela to bordel.
APcek na mikrotiku nemam moc, vetsinou samy compexy, ale myslim, ze tohle je obecne platne...
Nacpi do klienta natvrdo 11 Mb/s a pripojuj jen ty, ktery ti daji ipky na svoje zarizeni, nebo si je hod do svy IP rady, at je muzes v pripade potreby predelavat.
Jo a nepouzival bych u klientu short preamble, dela to bordel.
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
raven-il píše:Jasne, ze to muze delat neplechu.
APcek na mikrotiku nemam moc, vetsinou samy compexy, ale myslim, ze tohle je obecne platne...
Nacpi do klienta natvrdo 11 Mb/s a pripojuj jen ty, ktery ti daji ipky na svoje zarizeni, nebo si je hod do svy IP rady, at je muzes v pripade potreby predelavat.
Jo a nepouzival bych u klientu short preamble, dela to bordel.
Samozrejme pouzivam long preamble, ale moje situace je takova ze mam na siti i PCI karty. Se siti se zacinalo nekdy pred 3 lety a to se clovek ucil. Takze pomer HW client a PCI klient je na kazdem MK cm9 AP tak 1:1.
K HW clientum mam samozrejme pristup hesla atd.
0 x
-
raven-il
- Příspěvky: 1097
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
pepulis píše:raven-il píše:Jasne, ze to muze delat neplechu.
APcek na mikrotiku nemam moc, vetsinou samy compexy, ale myslim, ze tohle je obecne platne...
Nacpi do klienta natvrdo 11 Mb/s a pripojuj jen ty, ktery ti daji ipky na svoje zarizeni, nebo si je hod do svy IP rady, at je muzes v pripade potreby predelavat.
Jo a nepouzival bych u klientu short preamble, dela to bordel.
Samozrejme pouzivam long preamble, ale moje situace je takova ze mam na siti i PCI karty. Se siti se zacinalo nekdy pred 3 lety a to se clovek ucil. Takze pomer HW client a PCI klient je na kazdem MK cm9 AP tak 1:1.(((
K HW clientum mam samozrejme pristup hesla atd.
Aha, tak si je zkus nakopcit do acces listu a nastav jim tam natvrdo 11 Mb/s
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
raven-il píše:pepulis píše:raven-il píše:Jasne, ze to muze delat neplechu.
APcek na mikrotiku nemam moc, vetsinou samy compexy, ale myslim, ze tohle je obecne platne...
Nacpi do klienta natvrdo 11 Mb/s a pripojuj jen ty, ktery ti daji ipky na svoje zarizeni, nebo si je hod do svy IP rady, at je muzes v pripade potreby predelavat.
Jo a nepouzival bych u klientu short preamble, dela to bordel.
Samozrejme pouzivam long preamble, ale moje situace je takova ze mam na siti i PCI karty. Se siti se zacinalo nekdy pred 3 lety a to se clovek ucil. Takze pomer HW client a PCI klient je na kazdem MK cm9 AP tak 1:1.(((
K HW clientum mam samozrejme pristup hesla atd.
Aha, tak si je zkus nakopcit do acces listu a nastav jim tam natvrdo 11 Mb/s
No jeje to me nenapadlo. A funguje to spolehlive? Jen me strasi myslenka zda jim to nebude blbnout nejak. Kdyz treba nejak zakolisa signal, zda prave to ze budou natvrdo dani na 11 Mbps je neodpoji. I kdyz na prenosovku 11 Mbps by ten signal uz musel byt asi hodne spatny.
0 x
-
Leeonek
- Příspěvky: 3485
- Registrován: 21 years ago
pepulis píše: zda prave to ze budou natvrdo dani na 11 Mbps je neodpoji.
Odpojí ty co by se chtěli přehodit na menší než 11/11Mbit rychlost
pepulis píše: I kdyz na prenosovku 11 Mbps by ten signal uz musel byt asi hodne spatny.
Nechápu, na přenosovku 11mbit by musel být ten signál už hodně špatný? ty používáš G?
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
Leeonek píše:pepulis píše: zda prave to ze budou natvrdo dani na 11 Mbps je neodpoji.
Odpojí ty co by se chtěli přehodit na menší než 11/11Mbit rychlostpepulis píše: I kdyz na prenosovku 11 Mbps by ten signal uz musel byt asi hodne spatny.
Nechápu, na přenosovku 11mbit by musel být ten signál už hodně špatný? ty používáš G?
Ne nepouzivam G. Na AP je B only. A provozuje to z vas nekdo? Mate natvrdo nastavene rychlosti? Diky.
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
raven-il píše:pepulis píše:raven-il píše:Jasne, ze to muze delat neplechu.
APcek na mikrotiku nemam moc, vetsinou samy compexy, ale myslim, ze tohle je obecne platne...
Nacpi do klienta natvrdo 11 Mb/s a pripojuj jen ty, ktery ti daji ipky na svoje zarizeni, nebo si je hod do svy IP rady, at je muzes v pripade potreby predelavat.
Jo a nepouzival bych u klientu short preamble, dela to bordel.
Samozrejme pouzivam long preamble, ale moje situace je takova ze mam na siti i PCI karty. Se siti se zacinalo nekdy pred 3 lety a to se clovek ucil. Takze pomer HW client a PCI klient je na kazdem MK cm9 AP tak 1:1.(((
K HW clientum mam samozrejme pristup hesla atd.
Aha, tak si je zkus nakopcit do acces listu a nastav jim tam natvrdo 11 Mb/s
Myslel jsi tim nastavit natvrdo polozku Client TX limit? Dekuju. Protoze kdyz to tak udelam u klientu v registration je pak napsane client tx limit 16
0 x
-
raven-il
- Příspěvky: 1097
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele: