Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Komunikácia medzi dvomi VLAN

Návody a problémy s konfigurací.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Re: Komunikácia medzi dvomi VLAN

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Já se ptám, čeho chceš dosáhnout ... tedy odpověď něco jako "jídlo k obědu". Jenže ty chceš návod na jehněčí kotletky na lanýžích. Přitom by ti možná stačil řízek ...

Jednou řekneš, že je to funkční a jednou Ďakujem, ale ja to nemám v rovine "hotovo, len neviem kde je chyba"... Ja nemám nič "hotovo".

Svoje schopnosti jsem vyčerpal. Nic jiného, než co jsem napsal o tom fakt napsat nelze.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

lukac565
Příspěvky: 19
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod lukac565 » 5 years ago

Tak napríklad chcem dosiahnuť toho, aby som cez jeden program na počítači vo VLAN100 mohol vidieť obrazovku počítača, ktorý je vo VLAN200. V rámci jednej VLAN to samozrejme funguje, ale v rôznych VLAN nie, čomu sa ani nečudujem, keďže mi nefunguje ani len ping z počítača vo VLAN100 na počítač vo VLAN200. Preto som to ani nepísal, nechcel som to zbytočne komplikovať. Keď vyriešim ping s ostatným si poradím. Chcel som pomoc s tým najjednoduchším čo môže byť...

VLAN ako také sú funkčné v zmysle počítače komunikujú v rámci rovnakej VLAN medzi sebou, majú prístup k internetu cez router, ktorý delí siete na VLAN. Čo funkčné nie je - komunikácia medzi počítačmi v rôznych VLAN. Nechcem samozrejme plnú komunikáciu, to by nemalo zmysel ich vôbec deliť na VLAN, ide mi len o pár počítačov a len pár konkrétnych služieb, čo si už ale vyriešim, keď vyriešim to najjednoduchšie... ping v rôznych VLAN. Ďakujem.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Takže máš JEDEN router, který má několik VLAN rozhraní a také něco jako WAN?
Počítače z těch VLAN fungují přes WAN (tedy nejspíš "internet") správně?

Pak platí to, co jsem napsal. Router má routovat, přehazovat pakety sem tam dle cílové IP. Pokud funguje přehazování mezi VLAN a WAN, ***MUSÍ*** fungovat i přehazování mezi VLAN a VLAN. NIKDE SE NIC NEPOVOLUJE. Lze to jen zablokovat ... firewallem, či filtry na jiných prvcích. Ať už firewally na počítačích, nebo třeba ACL na switchi.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

lukac565
Příspěvky: 19
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod lukac565 » 5 years ago

ÁNO
ÁNO
Ďakujem, mal som za to, že je potrebné niečo urobiť k tomu aby to fungovalo, ešte sa na to podrobnejšie pozriem.
0 x