Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dual Nstreme divne chovaní

Návody a problémy s konfigurací.
Dony82
Příspěvky: 21
Registrován: 15 years ago

Dual Nstreme divne chovaní

Příspěvekod Dony82 » 14 years ago

Mam takovy maly problemek s propustnosti:názorne to vypada takto
PC1Router OS x86----wireless dual----(1)RB600/533mhz ____ethernet______(2)RB600/533MHz------wireless dual----PC2 RouterOS x86____ether__PC widle

Na nstreamech DUAL nastaveno exact size 4000.Vykon stažen na 5 dB,
Problem je v propustnosti mezi PC1x86 a (1) RB ale jen upload(pro me download 34mbit).Je zajímave ze naopak propustnost cca 70 mbit HD TCP. Pokud prohodim karty na dualu RX za TX tak se nic nezmeni o5 problem s TX tudiz anteny i karty i kanaly ok a me nejde do hlavy co je za problem.
Donedavna na bode kde jsou 2x 600 byla jen jedna ale kvuli vykonu jsem tam z tohoto duvudo dal i ten druhy

Tak mi asi došel duvod aspon mi ho treba potvrdite:
Proste PC --RX--RB (cca 70mbit), PC---TX---RB(cca 35Mbit) (problem CPU na RB)
Takto se to chova i z PC2
0 x

schneiderf
Příspěvky: 93
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod schneiderf » 14 years ago

zkus snížit exact size, mi pomohlo na 3200.
P.
0 x

Dony82
Příspěvky: 21
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Dony82 » 14 years ago

schneiderf píše:zkus snížit exact size, mi pomohlo na 3200.
P.



Temer beze zmeny,tedy alespon z PC1 na PC2
Mezi PC1 a RB1 i 2 opravdu zlepseni z 34 mbit na 40 mbit HD
Zajímave je ze v praci mam naprosto stejny spoj - --PC ---dual-- RB600(533) a propustnost je 50 mbit obouma smery
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 14 years ago

co ruseni, odrazy a kdo vi co jeste, to muze byt cimkoli.. ze to nekde jede ok neznamena ze jinde to bude stejne
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 14 years ago

zapomel jsi dodat , ze jedes v turbu
(nic proti turbu)
zalezi co tam mas za anteny a jak precizne to mas udelany.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Dony82
Příspěvky: 21
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Dony82 » 14 years ago

Maxik píše:co ruseni, odrazy a kdo vi co jeste, to muze byt cimkoli.. ze to nekde jede ok neznamena ze jinde to bude stejne



Cely problem je v CPU RB v lete vymenim za PC a pak dam vedet.
0 x

Dony82
Příspěvky: 21
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Dony82 » 14 years ago

reset píše:zapomel jsi dodat , ze jedes v turbu
(nic proti turbu)
zalezi co tam mas za anteny a jak precizne to mas udelany.



Vzdalenost mezi PC1-RB .. 900m, RB2-PC2....700M ano ruseni zde nejake je ale neni to tak zlé, Anteny: JRC-24 exteme, Pigtaily 2m. A precizne to udelane je.

PS:ano je to v turbu
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Dneska se mě rozpojil nstream dual spoj po dvou letech provozu. Karty vidí sítě, pokud je nastavím na režim AP kliemt, tak se vidí, takže vysílací a přijímací části jsou v pořádku. Pokud to ale nastavím zpět na nstream dual, tak se to nespojí a status ukazuje toto

http://hafi.sweb.cz/ns01.png

http://hafi.sweb.cz/ns02.png

Nesetkali jste se s tím?
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 11 years ago

Když z toho uděláš dva samostatné spoje, slinkují se ti? Jaké jsou singnály?
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Ano slinkuji a samostatné fungují úplně bez problémů. Jak z toho udělám duál tak se nechyti.
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 11 years ago

Máš všechny karty v módu "nstreme dual slave" a správně nastavené TX a RX kanály (Do kříže) a sedí ti MAC Adresy protistran DUALu?
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Samozřejmě. Dual nestreamů mám víc, takže konfigurace není problém. Navíc jsme se o zprovoznění pokoušeli dva. Teď mě napadá, že jediný co měnil třetí kolega, tak v úterý verzi na 5.22
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

V neděli klekla jedna strana úplně, bylo třeba vyměnit zdroj. Po výměně začal fungovat i dual nstream. Co je zajímavý:
- v pc je 6 karet, 4 přístupové body a 2 pro dual. Ty 4 přístupové nevykazovaly vůbec žádný problém, jen dual se zaboha nechtěl chytit.
- I když jsem ty dvě nastavil s protistranou v režimu AP klient, tedy jely obe, tak to normálně chodilo.

Proč to teda nejelo je záhada.
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Dneska se opět rozpojil spoj, pomohl až reboot obou stran. Jediné co je nové od doby kdy začaly problémy, tak verze 5.22. Do té doby tam bylo něco historického a pár let jsem o tom spoji nevěděl.
0 x

Byrtus
Příspěvky: 10
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Byrtus » 10 years ago

Mam verzi 5.24 a nejede mate zkušenosti z touto verzi karty R5H RB 493 - jedna strana druha RB 443LG antény 29 Stourač spoj na 7 km BOX ALU na anténě doporučení jakou verzi ROS přemýšlím o výměně karet na R52Hn
0 x