Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nastaveni mailu v DUDE

Návody a problémy s konfigurací.
vendy21
Příspěvky: 16
Registrován: 17 years ago

Nastaveni mailu v DUDE

Příspěvekod vendy21 » 15 years ago

ahoj, potrebuji pomoc a radu co a kde mam nastavit v Dude, tak aby bylo mozno odesilat zpravy na email, nasledne na sms, Stale se nedari, hlasky vyprsel casovy limit, spatna adresa od atd, Diky moc trapim se jiz treti den. Budu moc vdecen Diky jeste jednou vendy21
0 x

H3lMuT
Příspěvky: 45
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod H3lMuT » 15 years ago

Zdravím mam problém s odesláním emailu..smtp mám nastavený atd..zkusil sem dat test k odeslaní..dude mi ukáže OK ale v routeros mi to hodi "system email error...Error sending email:invalid TO address" adresou sem si 100% jist že je ok..nastavení v dude bych řekl že taky..nevíte někdo co stím popřípadě mi nějak zkusit pomoct...díky
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 15 years ago

v DUDE v nastaveni vyplnit IP dsresi primarniho SMTP serveru a idealne email ze ktereho se bude email tvarit ze prisel
dalsi v zalozce ODEZVY klinout na lacitko ... (Upravit seznam) tam vytvrit novou polozku typu EMAIL, vyplnit idealne polozku server -> ip smtp serveru a poloyku komu -> samozrejme kam ma prijit email

pokud to bude takhle nastaveny tak to musi fungovat

doporucuju mita na to svuj vlastni smtp server, pokud to pode chtit nekdo posilat pres seznam tak tak neprojde pres autentifikaci
0 x
Bývalý ISP...

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Tak jsem to zkoušel podle tohoto návodu zprovoznit aby mi to chodilo rovnou přes ten email na mobil, jenže jsem narazil :( . Asi je to tím SMTP protože vlastní nemám a smtp od Sloane to neprojde a další dva co jsem zkoušel taky ne. Takže otázka zní - máte někdo nějaký odzkoušený SMTP? Na mobil dxxxx@vodafonemail.cz mi pritom normální emaily odeslané z googlu chodí takže tam problém nečekám. Jinak při kliknutí na otestování mi to zahlásí dole "OK" ale smska prostě při simulovaném výpadku nepřijde.
0 x

van
Příspěvky: 20
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod van » 13 years ago

take jsem s tímto bojoval a problem byl ve firewalu...
0 x