Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

O2 5G a VPN

Návody a problémy s konfigurací.
zbocko
Příspěvky: 11
Registrován: 11 years ago

O2 5G a VPN

Příspěvekod zbocko » 4 years ago

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, mám od O2 5G internet + veřejnou IP a potřeboval bych zprovoznit VPN na MK
veřejka by měla být NATovaná 1:1 a střeše je LTE modem: B2368-A01 a za to jsem dal MK
abych zprovoznil provoz, tak jsem na Modemu zapl DMZ na adresu MK, tím jsem propustil všechno směrování na MK, teď se dostanu na MK i na porty které v něm otevřu, ale nemůžu zprovoznit např. L2TP ani PPTP VPN, neuměl by mi někdo poradit, klidně i rád zaplatím, nechci nic zadarmo :-)

moc díky
Zdeněk
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

L2TP a PPTP pouzivaji IP protokol 47 (GRE). Je mozne, ze ten O2/Huawei bazmek dela kompletni forwarding TCP/UDP, ale ne GRE.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Res to primárně se svým ISP.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

zavolej O2 guru. :-)
6 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Tak mne taky spousta lidi otravuje ze neco neco, na DSL, nebo konkurence... Ale prejit ani za hovno... Pak tu nekdo ma hogo fogo 5G internet (nebo velkou trojku) a z lokalnich lokanich isp si dela podporu... Sry nic ve zlem...
4 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Přesně. Obrať se na svého ISP. Rád ti poradí :)
2 x

zbocko
Příspěvky: 11
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod zbocko » 4 years ago

OK, zkusím ISP, snad pomůže.... popř. zkusím se víc kousnout a zprovoznit to... děkuji
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Pokud je klient windows tak zkus SSTP.
0 x

methernet
Příspěvky: 52
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod methernet » 4 years ago

Není to jenom o tom že O2 je fakticky konkurence, ale pouze O2 by samo mělo mít všechny informace o tom LTE modemu, o nastavení veřejky, firewallu, atd. takže jsou k tomuhle nejkompetentnější...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Samozrejme ze o2 guru nevi k takovym vecem vubec nic, samozrejme ti budou tvrdit, ze oni maji vse v poradku a ze je chyba u tebe. Plat jim a neotravuj... Co sis vybral, to mas. Nevim co k tomu vic rict. Pripadne proste hledej a zkousej... Chtit od lokalnich isp rady pro konkurencni pripojku je minimalne odvazne a me samotnymu by bylo trapne.
2 x

torpedak
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod torpedak » 1 year ago

jednoduche - nastav si Passthrough a vse funguje jak ma, aspon me :-) VPN ridi a urcuje az MK kterej drzi i verejnou IP a GW. Odzkouseno na Vodafone a O2
0 x