Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RouterOS - Domací WiFi na 2.4GHz

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: RouterOS - Domací WiFi na 2.4GHz

Příspěvekod hapi » 4 years ago

to je přesně ono, i nový věci a i poměrně drahý a 12, 13 kanál off.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Potvrzuji. Nedoporučuji nastavovat 12 a 13 kanál.
0 x

TesPie
Příspěvky: 15
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod TesPie » 4 years ago

Díky hoši, takže kanály nechat, to je cajk.
Teď :
1) WMM - Je to dobré na RouterOS zapínat? Do teď jsem dával domu TP-Linky a podobný linky, tak nevím.
2) Band - nechat vše nebo jen g/n?

Díky
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

je třeba nastavovat "apple compatible" tedy g/n a WPA2-AES. Žádný WPA/WPA2. Pak to občas chce "group key update" na 1 hodinu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Vzdycky jen WPA2-AES, nic jineho. band muzes nechat g/n/an/ax..., WMM v drtive vetsine pripadu je v pohode. Uz jsme ale resili nekompatibilitu s nejakym zarizeni, ktery nechtelo fungovat dobre, kdyz bylo WMM zapnuty. Vyplo se a fungovalo to.
0 x

TesPie
Příspěvky: 15
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod TesPie » 4 years ago

Tak security dávám

Kód: Vybrat vše

/interface wireless security-profiles add authentication-types=wpa2-psk eap-methods="" group-key-update=1h management-protection=allowed mode=dynamic-keys name=XXX supplicant-identity="" wpa2-pre-shared-key=XXX


Zařízení s 802.11ax jsem ještě ani neviděl, takže to mě nijak netrápí ;)

Jinak k apple compatible - momentálně jsem měl 802.11b/g/n a iPhone a nějaký MacBook fungoval v pořádku, zabezpečení bylo kvůli historickému zařízení WPA+WPA2 TKIP+CCMP.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Ona je to občas duchařina. Něco funguje na 10ti místech a na 11tém to dělá problémy, někde to prostě začne dělat potíže zničeho nic aniž by se něco viditelně změnilo...
Je to i uživatelem - můžeš mít 5 lidí s iphonama a nějak nastavenou wifinou, nestěžují si takže si říkáš že to je OK. Jenomže oni ten telefon málo používají, nepoznají že jim to občas padne... pak přijde nový co na tom nonstop čumí na videa a najednou něco co dycky chodilo nechodí...
0 x

TesPie
Příspěvky: 15
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod TesPie » 4 years ago

Tak já bych to rád otestoval doma, ale nikdo tu nemá iPhone... Nějaký samsungy, xiaomi, huawei, zte, tcl, sony a vše s tím configem funguje, tak by mě zajímalo, proč u apple vadí b na wifi.

Díky za rady
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

prostě občas vadí. Je to doporučení od obrovských ISP co přednášely na NUM. Bčko je prostě starý.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

S_a_M píše:Ukaz mi ktery veci jsou zavzeny na 13 za poslednich 10 let max iphony co meli problem s ovladacem nekdy u 4ky dneska mas 11. Blabol o 13ce :)


Treba ten kram huawei co prodaval tmobile za 6000,- jeste letos nebo vloni k jejich lte pevnemu internetu na doma, ta verze na venkovni instalaci, umi max.11 wifi kanal a to k nemu letos v dubnu vysla druha aktualizace firmware a stale neumi vyssi kanaly ve 2,4 GHz (umi i 5 GHz). Bavim se o APcku, ne o klientovi.

Ze by se iphone neumel pripojit na 13 kanal tak to se nestalo snad ani u iOS4 (coz bylo v dobe iPad2). iPhone 4S (2011/2012?) urcite kanal 13 umel (5GHz jeste neumel)
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

A pokud chces pokrzt vetsi plochu treba 9 apckama, tak tady mas obrazek kanalovani https://www.metageek.com/training/resou ... -wifi.html
0 x