Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

pokles rychlosti

Návody a problémy s konfigurací.
ProKiller
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

pokles rychlosti

Příspěvekod ProKiller » 4 years ago

Zdravim, porebujem poradit od skusenejsich lebo netusim kde by mohol byt problem. Popis je na obrazku.
Preco tam tak klesa ta rychlost? Ked kazdy spoj prenesie takmer 100Mb/s
Dakujem za rady
Přílohy
problem.png
problem.png (100.68 KiB) Zobrazeno 4237 x
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Ahoj, na toto tema bylo asi jiz 100 dotazu, tipnul bych si, ze problemem bude latence a vlastnost tcp/ip protokolu.
Kolik nameris, pokud budes stahovat po vice spojeni? R
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

Zkus na 1Gb portu toughswitche zapnout flow control či ho vyměnit za nějaký mikrotik např. hex poe.
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

vysoka latence, zarizeni bez bufferu, flowcontrol.....
jen tak podle oka by jsi tam mel mit odezvu 10-11ms a pri teto odezve to presne sedi na 50Mbps
Naposledy upravil(a) K3NY dne 01 Oct 2019 18:36, celkem upraveno 1 x.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

Prechod 100 Mbit - 1 Gbit?
0 x

ProKiller
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod ProKiller » 4 years ago

Julian píše:Ahoj, na toto tema bylo asi jiz 100 dotazu, tipnul bych si, ze problemem bude latence a vlastnost tcp/ip protokolu.
Kolik nameris, pokud budes stahovat po vice spojeni? R


Ahoj, rozdiel medzi 3 a 30 spojeniami v BT teste je cca 5Mb/s
Nechapem preco download ide okolo 50Mb/s a upload sa taha cez 90Mb/s Potom aj upload by mal ist takto pomaly nie?

felix píše:Zkus na 1Gb portu toughswitche zapnout flow control či ho vyměnit za nějaký mikrotik např. hex poe.


Flow control som skusal na switchy a aj na LHG5 XL a nic to nepomohlo, problem bude asi niekde inde.

K3NY píše:vysoka latence, zarizeni bez bufferu, flowcontrol.....
jen tak podle oka by jsi tam mel mit odezvu 10-11ms a pri teto odezve to presne sedi na 50Mbps


Vysoka latencia? Z RB3011 na LHG5 je odozva od 1 do 9ms, priemer nejake 3ms.

Nejake napady? Nejde mi do hlavy to, ze upload ide v poriadku, avsak ja potrebujem ten download vyssi. Keby to bolo opacne tak by bolo super ale neviem ako to docielit.

To je fakt ten switch taky zly? A ja som objednal este jeden 8 portovy na druhu lokalitu, ta to nesrandujte ze take problemy budu s tym. Dost drahy switch to bol tak by som cakal od toho viac.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Tenhle switch mám cca 10ks, není to žádný zázrak ale takhle mi to nikde nezlobí. Testovat 30 spojení je blbost. Testuj 1 a 3 vlákna TCP a pak dej vědět.

Edit:
Ten flowcontrol máš zaplý i na té 17G?

Offtopic: Byl jsem chvíli zákazníkem konkurence a největší problém byl vysvětlit jim, ze když se mi rozpadá SSH, byť jeho Btest na střechu vykazoval 25Mbps, že to není v pohodě. Hold chybná metodika měření.
Naposledy upravil(a) pgb dne 01 Oct 2019 22:52, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

zkontrolovat jestli je při přenosu ccq 98-100% pokud ne tak je to špatný, potom si zkusit hrát s čistou 802.11 či nv2, schválně co bude lepší...
ta latence pokud tam je 802.11 by měla být vklidu max 3ms na celé trase, pokud v zátěži půjde nahoru nad 10ms tak je to jasný....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Tento problém co se tu bavíte vzniká většinou až když sou 2x a vic 5Ghz za sebou. Spis bych řekl ze to dela ten touchswitch. Mám taky podobne zapojeni
optika ccr->
alfo v plné kapacite->
3011->
mimosa 400mbps->
3011->
LHG xl AC->
Powerbox pro a na konci normálně zmerim tcpčkem presne to, co dá ten LHG spoj.

Koneckoncu většina našich AP co má uplink v profispoji má za sebou 3011 + horny a nirmalne u lidi merim často 80-90 Mbit do netu.
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

ProKiller píše:
Julian píše:Ahoj, na toto tema bylo asi jiz 100 dotazu, tipnul bych si, ze problemem bude latence a vlastnost tcp/ip protokolu.
Kolik nameris, pokud budes stahovat po vice spojeni? R


Ahoj, rozdiel medzi 3 a 30 spojeniami v BT teste je cca 5Mb/s
Nechapem preco download ide okolo 50Mb/s a upload sa taha cez 90Mb/s Potom aj upload by mal ist takto pomaly nie?

felix píše:Zkus na 1Gb portu toughswitche zapnout flow control či ho vyměnit za nějaký mikrotik např. hex poe.


Flow control som skusal na switchy a aj na LHG5 XL a nic to nepomohlo, problem bude asi niekde inde.

K3NY píše:vysoka latence, zarizeni bez bufferu, flowcontrol.....
jen tak podle oka by jsi tam mel mit odezvu 10-11ms a pri teto odezve to presne sedi na 50Mbps


Vysoka latencia? Z RB3011 na LHG5 je odozva od 1 do 9ms, priemer nejake 3ms.

Nejake napady? Nejde mi do hlavy to, ze upload ide v poriadku, avsak ja potrebujem ten download vyssi. Keby to bolo opacne tak by bolo super ale neviem ako to docielit.

To je fakt ten switch taky zly? A ja som objednal este jeden 8 portovy na druhu lokalitu, ta to nesrandujte ze take problemy budu s tym. Dost drahy switch to bol tak by som cakal od toho viac.


Reseni problemu je pomerne jednoduche. Vyhod to LHG
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

jo to je také velmi pravděpodobné že to dělá debilní wifi mikrotiku, zkusil bych tam dát powerbeam
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

zapnout FC mezi alfo a ubnt switchem.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

hapi píše:zapnout FC mezi alfo a ubnt switchem.

Přesně tohle mám také vyzkoušené. Jinak tyhle switche už jsem téměř všude vyřadil...
0 x

ProKiller
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod ProKiller » 4 years ago

okoun píše:zkontrolovat jestli je při přenosu ccq 98-100% pokud ne tak je to špatný, potom si zkusit hrát s čistou 802.11 či nv2, schválně co bude lepší...
ta latence pokud tam je 802.11 by měla být vklidu max 3ms na celé trase, pokud v zátěži půjde nahoru nad 10ms tak je to jasný....


Myslis ten spoj medzi LHG5XL a LHG5 ktory mi ide 120Mb/s ? Tam je CCQ okolo 96-100% a mam to v 802.11, skusal som aj NV2 ale rozdiel ziaden.

Tak kde vsade treba zapnut ten flow control? Mam to zapnut medzi ALFO a toughtswitchom ci kde? Staci na tom porte kde je ALFO ?

Nebude nejaka chyba len vo verzii ROS v tej LHG5XL ? Nejaky bug alebo nieco? Mam tam verziu 6.39.2.

Rady typu daj tam powerbeam a podobne bludy mi teda fakt nepomozu, nevidim dovod preco by to nemalo ist na tomto HW ktory tam je teraz nasadeny, tie anteny LHG5 su fajn. A ten spoj medzi LHG5XL a LHG5 slape 120Mb/s co je slusne, problem je len ze to niekde nieco spomaluje a ja neviem co a hlavne preco sa to deje. Rad by som skusil najprv riesenia co sa konfiguracie tyka a ak to nebude mozne tak vymenim HW.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

ProKiller píše:
okoun píše:zkontrolovat jestli je při přenosu ccq 98-100% pokud ne tak je to špatný, potom si zkusit hrát s čistou 802.11 či nv2, schválně co bude lepší...
ta latence pokud tam je 802.11 by měla být vklidu max 3ms na celé trase, pokud v zátěži půjde nahoru nad 10ms tak je to jasný....


Myslis ten spoj medzi LHG5XL a LHG5 ktory mi ide 120Mb/s ? Tam je CCQ okolo 96-100% a mam to v 802.11, skusal som aj NV2 ale rozdiel ziaden.

Tak kde vsade treba zapnut ten flow control? Mam to zapnut medzi ALFO a toughtswitchom ci kde? Staci na tom porte kde je ALFO ?

Nebude nejaka chyba len vo verzii ROS v tej LHG5XL ? Nejaky bug alebo nieco? Mam tam verziu 6.39.2.

Rady typu daj tam powerbeam a podobne bludy mi teda fakt nepomozu, nevidim dovod preco by to nemalo ist na tomto HW ktory tam je teraz nasadeny, tie anteny LHG5 su fajn. A ten spoj medzi LHG5XL a LHG5 slape 120Mb/s co je slusne, problem je len ze to niekde nieco spomaluje a ja neviem co a hlavne preco sa to deje. Rad by som skusil najprv riesenia co sa konfiguracie tyka a ak to nebude mozne tak vymenim HW.

pokud je to pred spojem LHG v poradku tak je problem ve spoji s LHG, podivej se na port toho LHG jestli tam mas pause ramce ci jine abnormality...
0 x