Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ideální signál klienta???

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Ideální signál klienta???

Příspěvekod 3com » 5 years ago

Zdr agresoři. Je tady nějaký lajdák co testoval při jakém signálu ap-klient je to nej... a CCQ nejlépe drží co nejvýše? Jde mi o protokol nv2. Vždy jsem výkony omezoval tak aby to bylo na signál +- -55dBm. Dnes připojen firemní klient, kterého na nás bude teprve v týdnu přepojovat jeho správce sítě tak jsem si dal chvilku a začal laborovat se spojem a jel decibel po decibelu... A nejlépe CCQ drží na obou stranách při signálu -48dBm... Co je výše nebo níže tak už je tam CCQ o 10-20 horší. sledováno několik desítek minut a vždy se to potvrdilo.
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

Na jakou vzdálenost? Jaké antény?
Co je vysílač, co je příjímač?
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 5 years ago

800m mimo město přes pole.
Vysílání: Sektor RF Elements 30° + RB912
Příjem: LHG - RBLHG-5nD
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

3com píše:800m mimo město přes pole.
Vysílání: Sektor RF Elements 30° + RB912
Příjem: LHG - RBLHG-5nD


Na takovou vzdálenost to musí mít tak -40+ a jet na full
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Pri mikrotiku ti tazko poradit. Poznam pripady kedy mali klienti signal cca- 45, vzdialenost od AP do 500m, rusenie 0 a stejne nemal ani jeden ccq lepsie ako 80% lebo proste mikrotik. Nejde tak ani o silu signalu ako o vzdialenost, fresnelku a rusenie. CCQ 100% mozes mat kludne aj pri -70dBm....taktiez je rozdiel medzi klientom na 500m ktory ma signal -60 (napr kvoli vertikalnemu vyzarovaku sektorky) a klientom ktory ma signal -60 na 3km. (tento klient ma zas prirodzene slabsi signal dany vzdialenostou) Chces aby ti dobre chodil u klientov download resp RX? Montuj na steny, na kominy, resp hocico co prirodzene odtieni antenu zozadu a pripadne bokov. Zdvihne sa samozrejme aj ccq. LHG sietka nemusi byt funkcna na stoziari a na stene moze byt x krat lepsie. Samozrejme pokial chces vediet ten idealny signal tak za mna pri UBNT do -60, v najhorsom pripade do -62.
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

Gemb píše:Pri mikrotiku ti tazko poradit. Poznam pripady kedy mali klienti signal cca- 45, vzdialenost od AP do 500m, rusenie 0 a stejne nemal ani jeden ccq lepsie ako 80% lebo proste mikrotik. Nejde tak ani o silu signalu ako o vzdialenost, fresnelku a rusenie. CCQ 100% mozes mat kludne aj pri -70dBm....taktiez je rozdiel medzi klientom na 500m ktory ma signal -60 (napr kvoli vertikalnemu vyzarovaku sektorky) a klientom ktory ma signal -60 na 3km. (tento klient ma zas prirodzene slabsi signal dany vzdialenostou) Chces aby ti dobre chodil u klientov download resp RX? Montuj na steny, na kominy, resp hocico co prirodzene odtieni antenu zozadu a pripadne bokov. Zdvihne sa samozrejme aj ccq. LHG sietka nemusi byt funkcna na stoziari a na stene moze byt x krat lepsie. Samozrejme pokial chces vediet ten idealny signal tak za mna pri UBNT do -60, v najhorsom pripade do -62.


TAK TO JE SNAD ZAKLAD SE NECIM STINIT
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

3com píše:Zdr agresoři. Je tady nějaký lajdák co testoval při jakém signálu ap-klient je to nej... a CCQ nejlépe drží co nejvýše? Jde mi o protokol nv2. Vždy jsem výkony omezoval tak aby to bylo na signál +- -55dBm. Dnes připojen firemní klient, kterého na nás bude teprve v týdnu přepojovat jeho správce sítě tak jsem si dal chvilku a začal laborovat se spojem a jel decibel po decibelu... A nejlépe CCQ drží na obou stranách při signálu -48dBm... Co je výše nebo níže tak už je tam CCQ o 10-20 horší. sledováno několik desítek minut a vždy se to potvrdilo.


to je samozřejmě nesmysl. Záleží jenom na SNR. Pokud je dost velký, pojede vše dobře. Což ale nevylučuje chybu ve wireless protokolu atd... kdy NV2 klidně neustále ukazuje 90% CCQ a přitom nstreme 100%.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 5 years ago

hapi píše:
3com píše:Zdr agresoři. Je tady nějaký lajdák co testoval při jakém signálu ap-klient je to nej... a CCQ nejlépe drží co nejvýše? Jde mi o protokol nv2. Vždy jsem výkony omezoval tak aby to bylo na signál +- -55dBm. Dnes připojen firemní klient, kterého na nás bude teprve v týdnu přepojovat jeho správce sítě tak jsem si dal chvilku a začal laborovat se spojem a jel decibel po decibelu... A nejlépe CCQ drží na obou stranách při signálu -48dBm... Co je výše nebo níže tak už je tam CCQ o 10-20 horší. sledováno několik desítek minut a vždy se to potvrdilo.


to je samozřejmě nesmysl. Záleží jenom na SNR. Pokud je dost velký, pojede vše dobře. Což ale nevylučuje chybu ve wireless protokolu atd... kdy NV2 klidně neustále ukazuje 90% CCQ a přitom nstreme 100%.


Jak u kabelovky když je SNR v hajz## tak nejede ani 10Mb/s :D :D
0 x

vendy21
Příspěvky: 16
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod vendy21 » 5 years ago

mikrotik je jeden velkej průser, ale ta jejich šedesátkaa je všude..
0 x