Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

radius server jako accouting backup, nefunguje

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

radius server jako accouting backup, nefunguje

Příspěvekod okoun » 5 years ago

pokud si zaškrnu v nastavení MK že chci accouting backup tak mi přestane fungovat ověřování, je to normální chování?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

jinak bojuji s problémem když mi třeba vypadne ve velké oblasti elektřina tak a potom se všichni najendou dotazují na radius tak je nestíhá ověřovat a pár lidí se ověří na backup server a potom nemám záznamy o jejich acct protože acct mám sledován jen z hlavního radius serveru...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

Ahojte
Dnes aj nam vypadol RadiusServer a nejak sme nemali zalozny Radius nam.
Skusam to doma manuale ale nejak mi to nechodi s tým accouting backup.
Podarilo sa toto niekomu poriesit ?

Ja som nasiel este na nete ze by toto mohlo fungovat

Kód: Vybrat vše

/system script
add name=RadiusCHECK  source= {
:local i 0;
{:do {:set i ($i + 1)} while (($i < 5) && ([/ping primary_radius interval=3 count=1]=0))};
:if ($i=5 ) do={/radius disable [find address=primary_radius]; /radius enable [find address=second_radius] };
:if ($i<5 && [/radius get [find address=primary_radius] disabled]=yes) do={/radius enable [find address=primary_radius];
/radius disable [find address=second_radius]}}


Ako este riesite replikaciu databazy ?
Ďakujem
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 5 years ago

Malo by stacit - galera + auto_increment offset + haproxy
0 x