Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DUDE ve virtuálu

Návody a problémy s konfigurací.
mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

DUDE ve virtuálu

Příspěvekod mirek.k » 5 years ago

Zkoušel jsem DUDE v CCR s daty na USB. To nejde provozovat, protože USB nepřežije reboot.
Tak jsem si do Windows Hyper-V stáhnul CHR s DUDE.
Podařilo se mi to rozběhnout, ale virtuál má IP adresu mimo rozsah PC.
Přesto pingnu po celé síti i do internetu, dokonce funguje i DNS.
Po náhrání nastavení DUDE vidím mapu a pingy na všechna zařízení jsou OK.
Používám ale také SNMP a ROS commands, a ty nefungují.
Prohlížím tady firewally a cvičím s Torchem, ale nemohu přijít na to, co blokuje, resp. nepřekládá porty 161 a 8291.
Vypadá to, že vůbec nelezou z PC s virtuálem, ale nevím, kam sáhnout.
Díky za rady
Mirek
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

Nám to na virtuálu funguje úplně v poho. Jede to CHR, normálně si to přes DHCP leaslo adresu, tu jsme zařadili do FW pravidel a jedeme. Už to máme asi rok a je klid.. Cokoliv jinýho se muselo restartovat a ruzně oživovat, tady jsme spokojeni. Je fakt že to jedeme na wmvare..
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 5 years ago

Insider píše:Nám to na virtuálu funguje úplně v poho. Jede to CHR, normálně si to přes DHCP leaslo adresu, tu jsme zařadili do FW pravidel a jedeme. Už to máme asi rok a je klid.. Cokoliv jinýho se muselo restartovat a ruzně oživovat, tady jsme spokojeni. Je fakt že to jedeme na wmvare..

Díky za reakci. Bohužel nemám možnost WMvare :-(.
V Hyper-V to dostane sdresu od "virtuálního switche", což je samo o sobě divné.
0 x

revelattion
Příspěvky: 10
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod revelattion » 5 years ago

ahoj v Hyper-V je potřeba nastavit Virtualni switch a v něm vybrat mod public pak požáda DHCP server o IP stejně jako PC.
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 5 years ago

revelattion píše:ahoj v Hyper-V je potřeba nastavit Virtualni switch a v něm vybrat mod public pak požáda DHCP server o IP stejně jako PC.

To bylo přesně ono - už to jede. Díky!
0 x

Chilli
Příspěvky: 60
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Chilli » 5 years ago

WMvare má licenci zdarma, zkoušel jsem v něm i dude a funguje naprosto bez problému. Už asi 5 let mám ale dude na x86 s ssd diskem a jediné co řeším jsou updaty.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

DUDE máme na CHR na Debianu s KVM/QEMU od doby, co je to možné, a je to rock-stable.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.