Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vyřešeno Přátelská výpomoc se stavbou poštovního serveru

Návody a problémy s konfigurací.
_piggy_
Příspěvky: 57
Registrován: 6 years ago
Bydliště: Znojmo

Re: Vyřešeno Přátelská výpomoc se stavbou poštovního serveru

Příspěvekod _piggy_ » 5 years ago

Jestli můžu poradit, vážně je lepší si zaplatit těch pár korun a vzít si to třeba od Forpsi, tam jsem 100% spokojený se vším, hlavně podpora šlape jako hodinky. Mám od nich víc jak 10 služeb a přemýšlím zdali nezruším servery které fyzicky mám a nepřesunu to k ním na cloud.
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 5 years ago

Jo este dodatok a dolezity, hodne zalezi kolko schranok to ma mat a aku kapacitu. Migrovali ste niekto 100-ky schranok, kde ich velkost bola v GB ? Potom uz je cena niekde inde ?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Já mám teď testovací instalaci řešení poste.io a není to úplně špatné. PRO verze je placená, ale ta částka mi nepřipadá nijak závratná. Neřeší se počet mailboxů ani jejich velikost, dokonce u sebe můžu pustit více instancí (plánuji tři - pro interní maily, hosting pro lidi, SMTP relay)
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 5 years ago

Skoda toho dockeru, ale celkom sa mi to pozdava. Hlavne rspamd, tam by som si nahral vlastny corpus + redis data. Mozno to skusim niekedy otestovat. A jo API je super, pre implementaciu do existujuceho systemu.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Ono s tím dockerem je to zase extra jednoduché na zprovoznění a distribuci image... V hostitelském systému to má jeden adresář se všema datama (maily, konfigurace, info o uživatelích v sqlite db... prostě všechno), takže nějaký upgrade nebo migrace je jen práce s jedním adresářem a namapování k doku... Výhoda je český tvůrce s kterým se i něco dá vykomunikovat. Trošku nevýhoda je poměrně nedotažená dokumentace.
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 5 years ago

Ano aktualizacia je v tomto super, to suhlasim. Pro verzia je platena cez paypal ? Snad by to slo spravit na fkt., ale i tak je to zvlastne, ze je tam iba tato moznost. Presiel som cely changelog, ale nevidel som tam rieseny mx backup.
Este je otazka ako zmigrovat user pass ak ma clovek iba hash v db ... :grin:
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Faktura v CZK možná je, za nějaký příplatek je i zajištění migrace... Data o uživatelích to má v sqlite takže se k nim dá přistupovat, heslo je tam uloženo v podobě '{SHA512-CRYPT}$6$5lmmCJQelyD4MeSA$I0HlWLP...' a podle mě to zvládne i jiný hash u zmigrovaných účtů.
Reakce tvůrce na dotazy... nejsou úplně okamžité ;-)
0 x