Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DHCP offering lease

Návody a problémy s konfigurací.
polom-123
Příspěvky: 23
Registrován: 15 years ago

DHCP offering lease

Příspěvekod polom-123 » 6 years ago

DObrý den, potřeboval bych poradit kde dělám chybu. Mám v 6.42.2 capsman a když připojím na AP také mikrotika (se sejnou verzi ROS) jako klienta tak to píše pořád dokola
dhcp,warning dhcp1 offering lease 192.168.100.131 for CE:2D:E0:EA:3D:76 to CC:2D:E0:EA:3D:76 without success
pročetl jsem už nějaké forum ale bridge mám protokol mode na NONE a ARP enable a MTU 1500. Už fakt nevím co s tím... Díky za každou radu
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 6 years ago

nevím zda je to i tento případ, ale neúspěch s DHCP vídám v případě problémů v komunikaci (hodně zarušené AP, vadný kabel, nebo vadný wifi router u klienta)
0 x

Kalda
Příspěvky: 67
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Kalda » 6 years ago

Jiné DHCP tam náhodou není ?
Řešil jsem kdysi podobný problém, pomohla až výměna zařízení za jiné.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

zarizeni nepotvrdi prijmuti adresy, bud ji ani nedostane a nebo se nedoruci prijeti zpet na dhcp server, muze to byt bud vadne zarizeni a nebo bordel v siti.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Wombat
Příspěvky: 94
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Wombat » 5 years ago

Situace:

CRS125-24G-1S jako bridge do něho satelitní STB (OSCam) stejné modely, firmwary. Pouze jeden generuje neustále na routeru "without success" zkoušel jsem už plno věcí, ale zatím bez úspěchu, napadá vás něco? STB funguje normálně, po restartu STB je vždycky chvíli klid. Takže nevím kde bych měl hledat.

Díky.
0 x