Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MikroTik - BEZPECNOSTNI UPOZORNENI !!! DULEZITE - zablokovane MikroTiky

Návody a problémy s konfigurací.
zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Re: MikroTik - BEZPECNOSTNI UPOZORNENI !!! DULEZITE - zablokovane MikroTiky

Příspěvekod zvukarmiso » 6 years ago

Zaujimalo by ma ako si sa tam dostal ? Mám pod. problém.

petr21 píše:Ahoj,

dneska jsem se chtěl přihlásit do mikrotiku a nešlo to. Nakonec se to povedlo a tohle přibylo ve firewall.

Kód: Vybrat vše

 0    ;;; Add you ip addess to allow-ip in Address Lists.
      chain=input action=tarpit protocol=tcp dst-port=30553

 1    ;;; The security flaw for Hajime is closed by the firewall.
      chain=input action=add-src-to-address-list protocol=icmp address-list=allow-ip
      address-list-timeout=1h packet-size=1083

 2    ;;; Please update RotherOS and change password.
      chain=input action=accept src-address-list=allow-ip

 3    ;;;  Thanks are accepted on WebMoney Z399578297824
      chain=input action=drop protocol=udp dst-port=53

 4    ;;; or BTC 14qiYkk3nUgsdqQawiMLC1bUGDZWHowix1
      chain=input action=drop protocol=tcp dst-port=53,8728,8729,21,22,23,80,443,8291

 5    ;;; Login ssh,api,api-ssl
      chain=input action=accept connection-state=new protocol=tcp src-address-list=sshaccept
      dst-port=22,8728,8729 log=no log-prefix=""
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Že by nám chtěl naznačit něco na téma, zablokuji, odblokuji proti "mírnému" poplatku, pošli částku někam? Nebo něco na toto oblíbené téma? mpcz, 22.5.2018
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 6 years ago

Peniaze su lubovolne, nie je to obdoba wannacry a pod. Jedna sa sice o neopravneny pristup, ale jeho ucelom je zabranit prave tomu co sa poslednu dobu deje ...

Neschvalujem to, ale ak tie porty clovek neblokuje od zaciatku a ma to pristupne z vonku, tak je asi lepsie dopadnut takto ako mat zombie router v botnete. :innocent:
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

To zní pravděpodobně, ale proč blokuje přístup? Kdybych chtěl v dobrém upozornit protistranu, tak mu tam tu hlášku hodím přímo před oči. Takto se může stát, že nebude mít trpělivost / čas a zrovna to resetne. mpcz, 22.5.2018
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 6 years ago

Ak som to pochopil spravne tak su tam tie lokal IP 192.168.x.x ktore su na pristup. Jasne, clovek to asi nema ako zistit a mohli to spravit elegantnejsie, ale zas nemozeme chciet vsetko ... ale legalne to to od nich nie je, aby bolo jasno.
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod JirkaK » 6 years ago

Jak chapete smysl tohoto (co je tcp/30553)?
chain=input action=tarpit protocol=tcp dst-port=30553
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 6 years ago

Zkusil jsem to a za chvilku byla v allow-ip 65.123.202.139 (USA)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

ping s parametrem -l 1055 (na windows)
zvukarmiso píše:Zaujimalo by ma ako si sa tam dostal ? Mám pod. problém.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

petr21
Příspěvky: 5
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod petr21 » 6 years ago

Pro jistotu přehrát přes netinstall? Nebo jak poznám jestli v tom Mikrotiku je náký vir?

Jinak v tom Mikrotiku byla verze 6.41.1
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 6 years ago

petr21 píše:Pro jistotu přehrát přes netinstall? Nebo jak poznám jestli v tom Mikrotiku je náký vir?

Jinak v tom Mikrotiku byla verze 6.41.1


od kdy tam ta 6.41.1 byla? Proc se ptam - tahle verze by mela byt, co se tyce problemu kolem WWW (Chimay Red) bezpecna. Takze pokud se do ni nekdo prolomil, tak bud stahnul hesla pomoci winbox diry opravene az v 6.42.1 nebo si je stahnul driv pomoci toho problemu s WWW a nebo proste jen uhodl heslo (a nebo mame co do cineni s nejakym novym problemem).

Ciste jen pomoci problemu s winboxem by mel utocnik mit jen moznost prihlasit se do MT ale neni zrejme schopen tam instalovat nejaky skodlivy kod (krome zmen v CFG apod). Resp. zatim jsem nevidel nikde nejake zminky o tom, ze by slo winbox zneuzit k instalaci a spousteni nejakeho kodu, ani jsem nevidel nejaku bezpecnostni diru zneuzitelnou 'zevnitr' (po normalnim prihlaseni).
Tim chci rict, ze normalni upgrade by mel stacit + zmena hesel + nastaveni zabezpeceni firewallem apod.
0 x

petr21
Příspěvky: 5
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod petr21 » 6 years ago

byla tam něco kolem 2 měsíců.. upgrade jsem udělal i změnu hesla a název účtu. Jinak se to stalo někdy přes noc. Protože jsem včera přesměrovával porty. Věčinou se přihlašuji přes ssh, ale winbox mam povolený. Heslo neuhodl mam firewall 5 pokusů a na jeden den zablokovaný.
0 x

maxdevaine
Příspěvky: 30
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod maxdevaine » 6 years ago

Absolutně nechápu ty postižené ISP. Není mi jasné, jak mají postavený mgmt, že se jim dokáže síť zamořit. Úplný základ je mít přeci oddělený mgmt od okolní sítě.
V Phe jsem potkal ISP, který nám dal jednu linku a když jsem si jen pustil dump komunikace, která mi lítala kolem WAN, tak jsem okamžitě viděl, kde co má po cestách, jak se která krabka jmenuje, jakou má lokální ip atd.
To samé u ISP v Ústí nad Labem.
Fakt mi není jasný, proč si staví takový domečeky z karet. Každé zařízení je děravé a je jen otázkou, kdo díru najde dřív, zda vývojář, nebo útočník. Evidentně se ani moc ISP nepoučilo z průserů UBI v minulých letech.
Zdar Max
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

petr21 píše:byla tam něco kolem 2 měsíců.. upgrade jsem udělal i změnu hesla a název účtu. Jinak se to stalo někdy přes noc. Protože jsem včera přesměrovával porty. Věčinou se přihlašuji přes ssh, ale winbox mam povolený. Heslo neuhodl mam firewall 5 pokusů a na jeden den zablokovaný.

Obecně vzato, heslo nemusel uhodnout zde, ale někde jinde. Není žádná vyjímka, že je heslo stejné pro několik / mnoho strojů. mpcz, 22.5.2018
0 x

aldo
Příspěvky: 14
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod aldo » 6 years ago

Ku tym aktualizaciam ktorym po update na verziu 6.42.xxx sa stale restartuje RB. Musite najprv napr z verzie 5.xx alebo 6.xx nahrat najprv 6.41.3 kde mate stary Bios verzie napr 3.32 a tak pod. po update uz na 6.41.3 ist do update routerboard a tam budete mat uz verziu BIOSu 6.41.3 upgradnut BIOS a po restarte budete mat BIOS v. 6.41.3 a potom smelo na 6.42.2 ci ako to je. Ja som si tak odpalil 3 RB ale netinstall pomohol.Takze zhrnutie nahrat 6.41.3 - update BIOS - restart - nahratie 6.42.xx
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Zdá se, že tenhle problém je dost častý. Klasický dotaz: vyšel tento návod i od výrobce veřejně dostupnou formou? Např. na stránkách s update balíčky, což jsou stránky, které jsou navštěvovány asi nejvíce, některými i výhradně? mpcz, 23.5.2018
0 x