Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Omnitik a POE SXT

Návody a problémy s konfigurací.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Omnitik a POE SXT

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Je to přesně tak a navíc, kolega uvádí, že má zdroj 24V/1A. To je široký pojem, protože když rozděláme zdroj, který je delší dobu v provozu, uvidíme povětšinou krásně nafouklé kondenzátory a kde je pak 1A a hlavně vykrytí proudových špiček ... A jaký tam má, nevíme.
mpcz, 14.jan.2018
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 6 years ago

Dal sem tam zdroj , co byl v krabici je to 28W na 2,5A a dělá to uplně to samé , zas reset sxt .
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

To jsou nějaké nové jednotky napětí z Bruselu nebo se tak často pleteš v číslech i písmenech?
Co máš v logu? Nemáš zaplý watchdog?
mpcz, 14.jan.2018
Naposledy upravil(a) mpcz dne 14 Jan 2018 15:32, celkem upraveno 1 x.
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 6 years ago

mám fotku v nobilu dam jí sem
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 6 years ago

Takle todle to tam je , tedle zdroj byl v krabici.
v logu je todle system,error,critical router was rebooted without proper shutdown
Přílohy
IMG_20180114_153234.jpg
Ydroj Omnitik
IMG_20180114_153234.jpg (190.19 KiB) Zobrazeno 3147 x
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 6 years ago

Vymenil bych kabelaz + trafo + poe vidlicku + koncovky a pokud by to delalo dal tak SXT. Pak uz reklamace omnitiku. Od stolu toho v tomto pripade asi moc nevyresis. SXT zere cca 0,15-0,3A podle zateze vic jsem nikdy nevidel a omnitik podobne. Mam vyzkousene ze i na to nejobycejnejsi trafo od SXT(24V 0,5A) to dokaze beze (omnitik+jedno zarizeni a 30M provozu), ne ze bych to tak nekde mel ale nouzove jsem to tak parkrat zapojil na par minut kdyz jsem treba nemel v tasce jiny zdroj.


poe in long cable=yes beru jako samozdrejmost
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Pri omnitiku je to na hlavu vymyslene. Sice davaju silnejsi zdroj 2,5A ale akosik mikrotik nepocita, ze cela zataz pojde cez ether1 a X metrov dlhy kabel :D Treba kvalitny kabel, koncovky a cele skontrolovat. POE forced.
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 6 years ago

mám tam stínené venkovní utp , ten černý , je to cca 30 metru kabelu už sem měnil i Poe vydličku , měl sem tam i Peo kostičku i s ledkou a také reset koncovky sem kontroloval sou v pohode a žadná voda .
ted sem tam dál místo origo zdroje 24W 1.6 A
zatím to drží .
ted je tam provoz nakých 45Mbps ..
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

No teda, nemám ani všechny třídy základní školy, ale číst to po tobě je utrpení. A taky to dá námahu to přeluštit, jak to vlastně myslíš. Koneckonců to nemusím číst, že.
Jaký zdroj tam vlastně byl a potom, co se to stále restartovalo a jaký teď? Těch 24W je 24V nebo 15V? Těžko soudit, protože k MKT dávali i 24V/1A, což je taky 24W. A ten reset koncovky je co (jakože zkrat?)?
Děkuji, mpcz, 14.jan.2018
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 6 years ago

Omlouvám se že píšu jak kocour píšu s mobilu , ted sem u pc , původně tam byl 28V /2.5A , měnil jsem za 24V /1A , a ted naposled sem tam dal 24V /1.6A , s origo zdrojem se to resetovalo častěji , mám tam natažený nový kabel venkovní a stíněné konektory . přehazoval sem i pasivní poe.
Naposledy upravil(a) zdenekr dne 14 Jan 2018 19:02, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Niekto nevie rozdiel medzi V a W :) Ocividne mysli 24W = 24V a 28W = 28V.
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 6 years ago

Gemb píše:Niekto nevie rozdiel medzi V a W :) Ocividne mysli 24W = 24V a 28W = 28V.

vím jen sem místo voltu napsal watty, sem se překlepl :-)
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 6 years ago

Pani , ja mam zdroj 24V /1A na 42m FTP Solarix cat 5E ,ether1-poe-in-long-cable: yes , SXT ma spotrebu 2W a uz 24hod ziadny reset SXT-cka ,predvcerom cca 20x restart SXTcka,momentalne nemam ako vymenit zdroj ,ale vymenim a uvidim ci sa nieco zmeni .
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 6 years ago

vymeneny komplet kabel ,zdroj 2,5A 24V ,vymena RB750UP za powerbox ,forced on a stale sa mi restartuje SXT ,posledna volba vymena SXT
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Další možnost bude vzít normální RB750, udělat homemade POE úpravu a pak by se vidělo.
mpcz, 24.jan.2018
0 x