Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CAPSMAN - přihlašování k wifi

Návody a problémy s konfigurací.
Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

CAPSMAN - přihlašování k wifi

Příspěvekod Pelirob » 7 years ago

Dobrý den,
v jedné organizaci mám na RB2011 rozchozený CAPSMAN, který spravuje 2 oddělené wifi sítě (zaměstnanci a guest) na 7 podřízených RB951. Obě sítě samozřejmě mají svoje SSID a svoje heslo. Náhodně se občas stává, že návštěvník se se svým notebookem (určitě vím o značkách Acer a HP, zbytek nemám přesně podchycen) nedokáže připojit wifi guest. Když vybere wifi síť guest tak místo požadavku na zadání hesla mu ve Windows vyběhne hlášení "Zadejte uživatelské jméno a heslo". A návštěvník může zadávat jakékoliv kombinace jména/účtu Windows, prázdné jméno/heslo k wifi ale nikdy se nedokáže připojit. Když ve stejnou chvíli návštevník vezme svůj telefon a zadá do něj heslo k wifi, tak se bez problémů připojí. Zároveň ve stejnou chvíli je v síti víc než 30 různých zařízení, které normálně přes wifi fungují. Rádius, nebo jiné ověřování nepoužívám, prostě kdo zná heslo k guest wifi, tak se může připojit.
Už jsem zkusil i problémové zařízení připojit k nějakému starému TP-Linku, na kterém jsem pokusně nastavil stejné jméno sítě a stejné heslo a notebook se normálně připojil.
Setkal jste se někdo s podobným chováním?
0 x

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 7 years ago

Nesetkal, mám Capse s 3 AP a stejným setupem guest a firemní wifi.
Z minulosti si vzpomínám, že šlo zaškrtat v winboxu jak WPA-PSK tak zároveň i WPA-EAP v jednom security profilu, nemáš to tam taky omylem všechno zaškrtlý? Ono se to pak myslim chovalo přesně jak píšeš, některý wifi zařízení to nascannovaly jako WPA2-PSK síť a jiný jako WPA2-Enterprise.
0 x