Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Queues - více adres jedna rychlost

Návody a problémy s konfigurací.
pheek
Příspěvky: 21
Registrován: 12 years ago

Queues - více adres jedna rychlost

Příspěvekod pheek » 7 years ago

Dobrý den, chtěl bych vás požádat s pomocí při nastavení mikrotiku. Mám několik IP adres v lokální síti, chci každé adrese přidat nějakou rychlost, ale mám několik skupin IP adres která bych chtěl aby se o nějakou rychlost dělily. Zkoušel jsem vytvořit konfiguraci pomocí Simple Queues. Ale nějak mi to nefunguje. Nemohl by mě prosím někdo nasměrovat správným směrem, popřípadě ukázat vzorovou konfiguraci? Moc vám všem děkuji.
0 x

Rosak
Příspěvky: 182
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rosak » 7 years ago

Podivej se na Mikrotik WIKI na Queue Tree, to je to co potrebujes.
0 x

pheek
Příspěvky: 21
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pheek » 7 years ago

Vyřešeno, moc děkuji :) Předpokládám že můžu i jednotlivé uživatele takto hodit do tree aniž by je někdo dědil, nebo raději do simple queue?
0 x

pheek
Příspěvky: 21
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pheek » 7 years ago

Pánové, jak udělat aby ti co mají QOS na IP měli rychlost co mají mít a ti co v QOS nejsou spadli do nějaké jiné, menší? Jde mi o to, že mám v kanceláři pár počítačů které mají mít danou rychlost a IP. IP dostanou od DHCP serveru kde je napevno svázaná s MAC adresou. Následně na tu IP mám nastavené QOS. Potom přijde do kanceláře skupina lidí, co nemají pevnou IP a dostanou od DHCP vždy jinou adresu. Této skupině lidí bych potřeboval přidat rychlost menší. Ale nevím jak značkovat tyto pakety pro dočasně přidělené IP a následně je přidat do QOS.
0 x