❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
IDS
-
birkof
- Příspěvky: 14
- Registrován: 20 years ago
IDS
Zdravím, potřeboval bych poradit. Potřeboval bych rozjet IDS abych mohl monitorovat útoky na routr. Na MK asi nic takového nejde rozjet, že? Maximálně přes pravidla ve firewallu, nicméně bych potřeboval něco komplexnějšího než pár pravidel ve firewallu. Nevíte jak na to?
0 x
- zdenek.svarc
- Administrator
- Příspěvky: 1635
- Registrován: 21 years ago
- antispam: Ano
RouterOS nemá funkce IDS. Pokud Vám opravdu stačí jen monitoring, tak nedělejte žádné zásahy do routeru, ale použijte pasivní ethernet tap (http://www.sun.com/bigadmin/content/submitted/passive_ethernet_tap.html) a Snort (http://www.snort.org).
0 x