Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

jaký smtp server použít?

Návody a problémy s konfigurací.
vandroiy
Příspěvky: 9
Registrován: 17 years ago

Re: jaký smtp server použít?

Příspěvekod vandroiy » 17 years ago

net.work píše:
manas píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaký používáte smtp server pro odesílání záloh nebo jiných mailů z RB? Mám konektivitu přes O2 a tam je pro smtp nutná autentifikace, kterou Mikrotik neumí. (nebo ano?)
Nevadilo by mi ani spustit vlastní smtp server, ale muselo by to být na tom RB a s mikrotikem - to ale asi také nejde, pokud vím.
Mohl by mi někdo poradit jak tohle řešit. Děkuji za každou radu

tohle sem taky resil, jelikoz muj provider (jehoz SMTP vyuzivam) ma take zavedenou autentifikaci. Vyresil jsem to tak, ze jsem nastavil smtp, ktere je od meho webhostingu (napr. ProfiTux --- mail.profitux.cz) a posilam to primo na mail vytvoreny pod mou domenou (napr. http://www.budnet.eu --- zaloha@budnet.eu) tak to funguje.. ale pokud chci prez tento SMTP poslat na jiny mail nez te domeny, tak to nefunguje.....
Jinak kdyby nekdo znal jine reseni, jak, byt castecne, obejit autentifikaci prez MikroTik, byl bych moc rad za radu...
Dikes


Zdravím vás tu!
Sem lama největší a zaboha nevim, kde se ten smtp nastavuje. Poradí někdo? Asi je to tak primitivní, že se o tom tady ani nepíše. Takže vám moc děkuji za odpověï
0 x

Mickey
Příspěvky: 67
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Mickey » 17 years ago

V terminalu tool - e-mail.
Vynatek z manualu:
Do not forget to set the e-mail settings, i.e., the SMTP server and From: address under /tool e-mail.
For example:
[admin@MikroTik] tool e-mail> set server=159.148.147.198 from=SysAdmin@host.com
[admin@MikroTik] tool e-mail> print
server: 159.148.147.198
from: SysAdmin@host.com
0 x

Petr Vlašic
Příspěvky: 588
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Vlašic » 17 years ago

belmorfeus píše:potrebuju pro wokna XP, nechci se srat jeste do linuxu, uz takhle toho mam dost na starosti, a ted mi na profikach 2 servery chci to pustit na jednom z nich

Na Windows si pamatuju na jeden docela dobrý freewarový(možná i open sourcový) SMTP Server, který měl ve znaku takového skoro plyšového žlutého psa...bohužel si nepamatuju jméno.Ale určitě bude SMTP serverů pro Windows jako hub.Jinak doporučuji Cygwin.Dovoluje na Windows spustit nativně jakoukoliv Open Source aplikaci.A pokud jste tak dostatečně hard-core, že skoušíte WinXP na serveru, tak nelze než doporučit kurýra.
0 x


Mickey
Příspěvky: 67
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Mickey » 17 years ago

Pockat chlapi, on se neptal jakej mailserver ma pouzit, ale kde to nastavit ne? :-)
Ale samozrejme ty tipy se hodej i tak.

Mickey
0 x