Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nastavení vyšší priority 1 IP

Návody a problémy s konfigurací.
czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Nastavení vyšší priority 1 IP

Příspěvekod czatlantis » 17 years ago

Ahoj, mam doma sit na mikrotiku a potreboval bych nastavit nejvyšší prioritu 1 IP na které mám VoIP protože když něco stahuju a chci zavolat tak musím vypnout stahování jinak to ko-ko-ko-koktá. něco jsem si tady už o tom četl ale moc jsem to nepochopil

Mohl byste mi prosím popsat jak nastavit 1 IP nejvyšší prioritu?
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

czatlantis píše:Ahoj, mam doma sit na mikrotiku a potreboval bych nastavit nejvyšší prioritu 1 IP na které mám VoIP protože když něco stahuju a chci zavolat tak musím vypnout stahování jinak to ko-ko-ko-koktá. něco jsem si tady už o tom četl ale moc jsem to nepochopil

Mohl byste mi prosím popsat jak nastavit 1 IP nejvyšší prioritu?


No ani to tak o te priorite neni ta ti moc nepomuze. Spis bych omangloval vlast voip telefonii = jeji porty a zvlast provoz pro down a up. Protoze ted to mas asi tak ze mas vse omanglovane pres asi dve znacky, jednu pro download a druhou pro upload a kdyz si vytizis download, neni uz zadna rychlost na tu telefonii.
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 17 years ago

ja to mam ted tak ze mam 192.168.41.2 VoIP a 192.168.41.10-255 PCcka a mam tam nastavenou prioritu 1 a PCcka 8 ale stejne jak zacnu stahovat tak se to zacne "kousat"....mohl byste mi prosim podrobneji popsat co a jak nastavit?...to vite, zacinam :roll:
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

czatlantis píše:ja to mam ted tak ze mam 192.168.41.2 VoIP a 192.168.41.10-255 PCcka a mam tam nastavenou prioritu 1 a PCcka 8 ale stejne jak zacnu stahovat tak se to zacne "kousat"....mohl byste mi prosim podrobneji popsat co a jak nastavit?...to vite, zacinam :roll:


jo popsat by to nebyl problem, spis mi napis do SZ ucet na tvuj mk a mrknu co tam mas uz nastavene a pak napisi zda je to dobre nebo ne, co doplnit apod.
0 x