Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

5.5.2

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.5.2

Příspěvekod dantasik » 11 years ago

na ptp se nam osvedcilo nejvic 5.5

Tu 5.5.2 jsme zatim dali jen na spoj ktery jede skrz stromy a jsou to 2xNB2 aby to nejak prosmazilo pac tam neni sance doject mimo stromy :(Leda v zemi a to je zas moc nakladny na papiry
0 x
Daniel Tasáry

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Jenže podle jiných diskusí se to týká jen Titanium verzí. Jiné CPU, jiný wifi chipset. Teď jsem to zkusil na Nanobridge v ap módu s airmaxem - a vše je stále OK, i po rebootu.

midnight_man píše:http://forum.ubnt.com/announcement.php?f=83


http://forum.ubnt.com/announcement.php?f=37
Komu se to nechce číst: zapnutí AirView způsobí odpálení čipsetu :-( Jelikož se jaksi pozapomene vypnout TX.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

tyka sa to vsetkych zariadeni UBNT s airmaxom. Taktiez som dodnes robil bezne spektralne meranie na 5.5 ...no je to len stastie zrejme a neodporucam to skusat.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Štěstí nebo ne ... airview dělám v podstatě vždy a zatím v pořádku. Ale není šprochu ... asi s tím raději přestanu. Akorát mě sere nutnost upgradu všude.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

loopie
Příspěvky: 66
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod loopie » 11 years ago

Hezký den,
v posledních dnech máme poměrně velké problémy s Ubiquiti na jednom sektoru. Trochu popíšu situaci, jestli někoho něco nenapadne. AP je rocket, 13klientů nanobridge (vše 5.5.2). Některé nanobridge jsou ve WISP modu (na WLANu je PPPoE), některé jsou v bridgi a za nimi je více klientů s routery (WAN je PPPoE) a některé jsou čisté routery s několika klienty na LANu (teprve bude PPPoE). A teď k problémům - jeden z routovaných nanobridgů vykazuje paketloss na svůj WAN i na klienty za ním - klienti prakticky nemají download, upload jede v pořádku (paketloss samozřejmě v pořádku není, všichni ostatní klienti mají 1-2ms bez výpadku). Někteří klienti, kteří mají nanobridge ve WISP modu už volali, že jim nejde internet - jejich PPPoE sessiony ale běží a do jejich zařízení mám přístup - pomůže je kicknout z AP. Nanobridge, které jsou v bridgi občas přestanou odpovídat na ping, stejně jako klienti za ním (a nebo jenom někteří) - internet jim ale pořád jde. Tohle je nejspíš známá chyba, na foru UBNT se o tom popsalo dost. Bridgované nanobridge někdy nechtějí propustit PPPoE sessiony klientů - tohle je pro mě asi největší záhada. V těchto případech používám mod station WDS, což je IMHO správně a na jiných sektorech to jede bez ztráty kytičky.

Zkoušel jsem všechno možné, na AP měnit WDS ON OFF, Airmax ON OFF - momentálně jedu Airmax OFF, protože se zapnutým Airmaxem se někteří klienti odmítli připojit. Všechny problémy začaly, když jsme připojili první nanobridge z nové HW revize (MAC začíná DC:9F). Teď už jsou tam tři a je to horší a horší. V zásadě se mi tam střídá několik problémů a zatím se mi nepodařilo najít něco, čeho bych se mohl chytnout.

Jenom dodám, že všichni klienti jsou připojeni se signály -45 až -65, kanál je v rámci možností (Praha) čistý. Kdyby někoho něco napadlo, nebo pokud se někdo potýkáte s podobnými radostmi, budu rád když k tomu něco napíšete.

loopie
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

pisalo sa o tom ako pises....napis na ubnt....skusal si 5.5.4beta?
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

Nestrašte, o víkendu jsme přehazovali celou síť na PPPoE :roll:
0 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

loopie
Příspěvky: 66
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod loopie » 11 years ago

Po pár dnech mám další info. Nahráním beta firmware do nejproblematičtějšího kusu situaci mírně vylepšilo, paketloss takřka vymizel a opět mohu zapnout na sektoru AirMax. Download klientů je na normální úrovni, nicméně chvílemi stejně nepochopitelně poklesne na zlomkové hodnoty (u mě měřeno iperfem, klient si měří speedtest.net). Problém určitě není v PPPoE, spíš mi přijde, že starší M5 zařízení nejsou na firmwaru 5.5.2 úplně kompatibilní s novou HW revizí. Bylo by zajímavé zkusit 5.5.4 na celém AP, ale tak odvážný s beta firmwarem nebudu.

Btw - ad Tomáš - o víkendu jste předělávali síť na PPPoE? To jste jí za ten víkend předělali? :) Já už to dělám asi půl roku a ještě nejsem zdaleka hotový :)
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 11 years ago

Co se týče tohodle Firmware dejte si bacha na jednu zásadní věc.. :!!!!!
nefunguje tady test režim...
(konfigurace se nevrátí na původní nastavení.)
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

rouchi píše:Co se týče tohodle Firmware dejte si bacha na jednu zásadní věc.. :!!!!!
nefunguje tady test režim...
(konfigurace se nevrátí na původní nastavení.)


myslis 5.5.4 beta1 alebo beta2?
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 11 years ago

nefunguje ani na 5.5.2
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

jopo píše:nefunguje ani na 5.5.2

mne test funguje....alebo aspon myslim ze funguje....co to robi, resp. ako sa to prejavuje? riesil to niekto na ubnt fore?
0 x