Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

verze 5.5

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

verze 5.5

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 12 years ago

airOS v5.5 has officially been released! To download the software or view release notes, please visit http://downloads.ubnt.com.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 12 years ago

konečně se to blíží stavu, kdy to půjde použít i na složitější věci.
jen to blbý statický DHCP se musí dělat pořád na konzoli. Nebo jen špatně koukám?
0 x

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 12 years ago

pokud prejdu z verze 5.3.5 na 5.5 u nanobridge, zacnou se pravidelne rekonektit, vratim verzi 5.3.5 a vse je zase ok, pouzivam wpa
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 12 years ago

nasazeno u všech spojů UBNT ( cca 150 ) hned jak vyšla finál, spojeno vždy WDS a jen přes MAC, vše OK
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

nasadil jsem zkušebně ze zvědavosti na jeden spoj a dokonce už se přes to nerozpádá ani ospf :)
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 12 years ago

Také nepozorujeme žádné problémy...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Jeden problém je - u nanobridge nelze po upgrade změnit Country. Přitom u rocketu na to je extra čudlík, tady ale nic - jen disablovaný výběr.
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 11 years ago

ludvik píše:Jeden problém je - u nanobridge nelze po upgrade změnit Country. Přitom u rocketu na to je extra čudlík, tady ale nic - jen disablovaný výběr.


tak to nevím, mě to jde u všech UBNT
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Tak to by mě zajímali souvislosti ... nedalo mi to, prolezl jsem je fakt všechny. A někde to jde a někde ne :-) Asi je tvrdší na United states. Což je pitomá chyba, když si toho člověk mezi testy a nasazením/upgradem nevšimne ...

A nedávno jsem narazil na ještě jednu asi chybu. Mám spoj. Klient vysílá 4dBm, apčko přijímá X - v podstatě to sedí na výpočet. Zvýším klienta o 10dBm (nebo 4, to je fuk) - na apčku je vidět nárůst odpovídající změně. Změním to na 0dBm - odečet na apčku klesne o 20dB. V TX poweru mají zjevně stále bordel a věřit se tomu nedá.

p79wifi píše:
ludvik píše:Jeden problém je - u nanobridge nelze po upgrade změnit Country. Přitom u rocketu na to je extra čudlík, tady ale nic - jen disablovaný výběr.


tak to nevím, mě to jde u všech UBNT
0 x

duro28
Příspěvky: 19
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod duro28 » 11 years ago

Pri prechode na tuto verziu sa nam stava ze z ap ktore je Nanostation M5 sa z nicoho nic odpoja vsetci klienti. Pomoze len zmena frekvencie. Restart nepomoze. Na ap sa pripaja cca 20 klientov a odpoji sa kazdy jeden. Predtim pouzita verzia 5.2 a tam sa nic taketo nedialo. Stalo sa mi to uz na dvoch apckach v priebehu 5dni od upgrade...
0 x

Jardax
Příspěvky: 621
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Jardax » 11 years ago

Uzasna vec. Spoj na dvou ubnt s 5.5 proste prestal propoustet dotazy na dns na nekolik malo konkretnich domen.
Proste pres nej tyhle dotazy neprosly, na jakoukoliv jinou domenu ano. Nezavisle na adrese dns serveru.
Po upgradu na 5.5.2 je problem pryc.

Absolutne nemam paru jak a proc je neco takoveho mozne, nicmene se to stalo a trvalo to nekolik dni, nez jsme to naprostop jednoznacne identifikovali.

A nerikejte mi ze je to blbost, ja vim ze je to blbost nejblbejsi, nicmene je to proste tak.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

5.5 FW sme mali na 3/4 siete a okrem zmeny interface v dude SNMP s tým nebola žiadna starosť. Dodnes na niektorých miestach bežia 5.5tky, nie je dôvod na zmenu. hold vitajte vo svete Mikrotik/UBNT
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Blbost to je :-) Trochu OT ... máme 17GHz alcomu co jsme museli koupit, protože 80GHz alcoma (e-band) má prostě spolehlivost 50%. Při prvním nasazení několik měsíců naprosto OK. Pak půl roku přes ní jelo jen spanning tree. Nedávno začal zase kravit ten eband. Tak jsem přes to pustil provoz. Šest hodin v pohodě. Potom začal růst packet loss, chvilku i klesala síla signálu až k nule. Pak se to zase nějak spravilo, až na ten loss ... Tak si s tím hraju. A výsledek? Hlava to nebere ... Na jedné straně PC router, switch, optika, konvertor, alcoma. Na druhé router, switch, alcoma. Management je na VLANě a končí vždy na tom bližším routeru. Ping na management z té bližší strany - naprosto OK, malý i velký pakety, na obě zařízení. Ping z jednoho routeru na druhý - to samé, naprosto OK. Ping z druhého routeru na první - někdy až 80% loss (podobné výsledky i iperfem). Tak mi vysvětlete, jak se to může ztrácet jen jedním směrem, když každý ping jsou dva pakety, tam i zpět ... V tu dobu signál, i kvalita naprosto OK. Šel přes to jen testovací provoz, přetížené to tedy nebylo (a dle zkušeností by loss neměl být ani v takovém případě).

No a teď: můžeme chtít dokonalý spoj za 4 tisíce, když se nedá spolehnout ani na ty statisícové? Můžeme přestat myslet na blbosti a vypadat jak idioti, když polovinu problémů vysvětlujeme pomocí duchů nebo erupcí na slunci?

Jardax píše:Uzasna vec. Spoj na dvou ubnt s 5.5 proste prestal propoustet dotazy na dns na nekolik malo konkretnich domen.
Proste pres nej tyhle dotazy neprosly, na jakoukoliv jinou domenu ano. Nezavisle na adrese dns serveru.
Po upgradu na 5.5.2 je problem pryc.

Absolutne nemam paru jak a proc je neco takoveho mozne, nicmene se to stalo a trvalo to nekolik dni, nez jsme to naprostop jednoznacne identifikovali.

A nerikejte mi ze je to blbost, ja vim ze je to blbost nejblbejsi, nicmene je to proste tak.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 11 years ago

ludvik píše:Blbost to je :-) Trochu OT ... máme 17GHz alcomu co jsme museli koupit, protože 80GHz alcoma (e-band) má prostě spolehlivost 50%. Při prvním nasazení několik měsíců naprosto OK. Pak půl roku přes ní jelo jen spanning tree. Nedávno začal zase kravit ten eband. Tak jsem přes to pustil provoz. Šest hodin v pohodě. Potom začal růst packet loss, chvilku i klesala síla signálu až k nule. Pak se to zase nějak spravilo, až na ten loss ... Tak si s tím hraju. A výsledek? Hlava to nebere ... Na jedné straně PC router, switch, optika, konvertor, alcoma. Na druhé router, switch, alcoma. Management je na VLANě a končí vždy na tom bližším routeru. Ping na management z té bližší strany - naprosto OK, malý i velký pakety, na obě zařízení. Ping z jednoho routeru na druhý - to samé, naprosto OK. Ping z druhého routeru na první - někdy až 80% loss (podobné výsledky i iperfem). Tak mi vysvětlete, jak se to může ztrácet jen jedním směrem, když každý ping jsou dva pakety, tam i zpět ... V tu dobu signál, i kvalita naprosto OK. Šel přes to jen testovací provoz, přetížené to tedy nebylo (a dle zkušeností by loss neměl být ani v takovém případě).

No a teď: můžeme chtít dokonalý spoj za 4 tisíce, když se nedá spolehnout ani na ty statisícové? Můžeme přestat myslet na blbosti a vypadat jak idioti, když polovinu problémů vysvětlujeme pomocí duchů nebo erupcí na slunci?

Jardax píše:Uzasna vec. Spoj na dvou ubnt s 5.5 proste prestal propoustet dotazy na dns na nekolik malo konkretnich domen.
Proste pres nej tyhle dotazy neprosly, na jakoukoliv jinou domenu ano. Nezavisle na adrese dns serveru.
Po upgradu na 5.5.2 je problem pryc.

Absolutne nemam paru jak a proc je neco takoveho mozne, nicmene se to stalo a trvalo to nekolik dni, nez jsme to naprostop jednoznacne identifikovali.

A nerikejte mi ze je to blbost, ja vim ze je to blbost nejblbejsi, nicmene je to proste tak.


Presne toto mi robil jeden L3 switch , najprv som obvinoval 17 alcomu , ale potom som prišiel na to že to robila ta mrcha fialova od extreme networks (summit 100-24t či tak nejak). Tak ten switch letel zo strechy 12p budovy rovno na dlažbu . Neviem akým spôsobom ale dokázal sa prepnúť na 10 Mbit TX a 100 Mbit RX
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

0 x