Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AirOS 4.0

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: AirOS 4.0

Příspěvekod hapi » 12 years ago

kurva vy jste hovádka, vždycky všechno čtete na půl. Tohle je DFS.

Kód: Vybrat vše

f) stanice v pásmech c a d využívají technologie potlačení rušení (mitigation techniques),
které poskytují alespoň takovou míru ochrany, jako požadavky na detekci, provoz
a odezvu popsané v normě EN 301 893, aby byl zajištěn provoz slučitelný se systémy
rádiového určování. Technologie potlačení rušení musí vyrovnávat pravděpodobnost
výběru konkrétního kanálu ze všech dostupných kanálů, aby se v průměru zajistilo
rovnoměrné rozprostření zátěže spektra;
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 12 years ago

jj, 3dB si vzalï z odstavce e) a DFS z odstavce f).
Oboum bychvám hned vzal opravneni byt CTU. :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

ty voe, co se ti na tom nelíbí. Si to přečti. Je to tak. Navíc nevim proč se to tu řeší když se to v realu vůbec neřeší.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 12 years ago

hapi píše:ty voe, co se ti na tom nelíbí. Si to přečti. Je to tak. Navíc nevim proč se to tu řeší když se to v realu vůbec neřeší.


To bylo jako na me? Ja v tom tvem citatu nevidim ani slovo o ATPC(vykonu o 3dB dolu)...

PS: Tema dvema jsem myslel honzam a net.work.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

směrnice se bere jako celek takže automatická regulace výkonu případně 27dB na statický výkon + automatický vybírání kanálu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 12 years ago

hapi píše:směrnice se bere jako celek takže automatická regulace výkonu případně 27dB na statický výkon + automatický vybírání kanálu.


Jasne, to tu nikomu neberu, ale DFS "na byt" zapnute porad, bez vyjimky. Zatim co pokud zarizeni nepodporuje ATPC(automaticke rizeni vykonu), tam musi mit vykon max na 27dB.

Porad to jeste nekdo nechape?
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 12 years ago

Dobrý DFS a výkon se tu bral snad stokrát..
ALE tady byla zásadní otázka jedna... proč loco s novym FW má výkon dpc max. 10dBi když by mohlo bejt 14 ? (+13 anténa dá dohromady 27)
jinak ybch chtěl poukázat všem MK rejpalům jak my kokoti s UBNT pořád přepalujeme výkony jak je můžem přepalovat když nám to ani konfigurace nedovolí ! naopak zachvíli budou opalovači jenom mikrotikáři... protože v UBNT se snaží omezit možnost aby někteří kokoti příliž smažily výkon.... kdežtzo MK dělá NIC.....
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

sorry ale to že tě to omezilo tě jenom navádí k tomu a by jsi to odblokoval, aby jsi se to naučil odblokovat a budeš to dělat všude... překračování výkonů nezajímá ani čtu tak proč by někoho mělo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

Tak jsme si provětrali znalosti VO a teď by mě teda opravdu zajímalo, co přináší podpora Airmaxu těmto starším NS5 a NS5Loco..
Teď mi přišli dva klienti od konkurence a oba měli NS5Loco upgradované na 4.0, takže mi vrtá hlavou, jestli v něm airmax i funguje, když to jde zapnout :) a jak moc to je nebo není kompatibilní s M5kou.

Jako že kdybych měl třeba duální sektor s M5 rocketem a zapnutým airmaxem, na něj připojené M5 klienty a chtěl na ten sektor připojit i tyhle starší NS s AirOS4.x.

Edit: aha, tak zrovna jsem to objevil tady viewtopic.php?f=46&t=8422&p=85185#p85185
0 x