Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

FW 5.3.2 - zkušenosti

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

FW 5.3.2 - zkušenosti

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Ahoj, začal jsem podle rady zde na foru používat FW 5.3.2 i na páteře a na APčkách i klientech. Zatím se mi po pár nasazeních po bouřce stalo že mi všech 6klientů z AP zmizelo a pomohl reboot. Od té doby to zase šlape jak má, ale než to celé dodělám na 5.3.2 z 5.2.1 tak se chci zeptat jestli máte s novou verzí lepší zkušenosti obecně.
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 13 years ago

Taky to používám a podobný problém jsem neměl. Bouřky přešly a vše OK.

Jen se mi jeden bullet náhodně restartuje, zhruba tak po 10h. Ještě mu zkusím dát 24V zdroj, ale tim to asi nebude...
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 13 years ago

Asi 14 dní mam verzi 5.3.2 v provozu na PTP spojich i na vysilači pro klienty a nezaznamenal jsem problem. Jinak pokud nekde mam prvni dodavky Nano tak tam mi někdy dělalo problem novy FW od verze 3,11 vyše,ale tech tu moc neni

www.wiracom.cz
0 x

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 13 years ago

Ani ja som taku chybu nemal.Slape to uz 5 den bez problemu
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 13 years ago

Šlape bez problému.

Na resety bulletu pomohlo přehrát FW, nevím proč, ale pomohlo.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Bohužel před cca 2hodinami (odhaduji) se mi deasociovalo již třetí APčko (možná je to tím že je to NS M5 a ne Raketa) zase na něm bylo jen pár klientů -4 všichni dobrý signál -53 až -72. Reboot pomohl a vše šlape. S 5.2.1 se mi toto nestávalo. Mám to takto asi na prvních 20sektorkách tak uvidíme jestli to bude blbnout dál - ikdyž v tom počtu a při snadnosti opravy na dálku mě to zase tolik netrápí tak uvažuji jestli to nemonitorovat přes ping třebas na nějakého klienta který si nevypíná elektriku a nastavit autoreboot... .Jenže možná by to přineslo víc komplikací jak užitku.

Jinak jsem si všiml měl jsem uptime jen 1hod:36min takže se to muselo předtím nějak rebootnout a to nechápu moc jak když je to na ADčku s baterkama a vše na tom sajtu mělo daleko vyšší uptimy...možná to že se trošku zatáhlo a sprchlo, ale žádná bouřka to tedy nebyla... .
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Další negativní zkušenost - na 4páteřích jsem na AP WDSku nastavoval svázání na MAC a APčka všechna zatuhla = výjezd o půl deváté večer na stožár a vyp/zap vše naběhlo. Zajímavé že na "bližší" části sítě se mi to nestalo, nebo jsem měl jen štěstí... . Tedy doporučuji "dokopávat" tyto případné resty jen u daného APčka v blízkosti či možnosti vyp/zap :) .
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 13 years ago

Sakra co s tím děláš?

Já to mám na 7 páteřích (NB), 7 AP (Bullet) a krom problému co jsem psal výše jsem nic neobjevil... ťuk, ťuk... :D
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

No jsem s tím vcelku spokojenej, ale prostě jen píšu co se mi kde přihodilo :) . Shodneme se že na tom přidání MAC protějšího wds klienta jsem na těch 4 APčkách defacto neměl moc co pos*at :mrgreen: . Takže buď se kousla sama po celodenní únavě horkem a nebo jim k tomu FW dopomohl sám :D .

PS: Během 7-15minut 20smsek z Duda v mobilu, njn hold to mám bez stromové struktury :mrgreen: .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

proč nemáš na wds automatiku? nějak nevidim potřebu mít zapsaný macovky protějších stran ručně.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 13 years ago

To David2006:
Co tam máš za zabezpečení? Na jednom ap jsem měl WPA a občas nějaký ten reconnect byl.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Jen tu mecovku a Airmax.
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 13 years ago

David2006 píše:Bohužel před cca 2hodinami (odhaduji) se mi deasociovalo již třetí APčko (možná je to tím že je to NS M5 a ne Raketa) zase na něm bylo jen pár klientů -4 všichni dobrý signál -53 až -72. Reboot pomohl a vše šlape. S 5.2.1 se mi toto nestávalo. Mám to takto asi na prvních 20sektorkách tak uvidíme jestli to bude blbnout dál - ikdyž v tom počtu a při snadnosti opravy na dálku mě to zase tolik netrápí tak uvažuji jestli to nemonitorovat přes ping třebas na nějakého klienta který si nevypíná elektriku a nastavit autoreboot... .Jenže možná by to přineslo víc komplikací jak užitku.

Jinak jsem si všiml měl jsem uptime jen 1hod:36min takže se to muselo předtím nějak rebootnout a to nechápu moc jak když je to na ADčku s baterkama a vše na tom sajtu mělo daleko vyšší uptimy...možná to že se trošku zatáhlo a sprchlo, ale žádná bouřka to tedy nebyla... .


Tohle jsem myslel. Jak se deasociovaly.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

No jestli myslíš fyzické zabezpečení tak je to dostupné, jenže to už by to spíš někdo rovnou ukradl nebo poškodil než jen vypl/zapl jedno ze zařízení. Každopádně tam chci dát teď rack takže to bude nepatrně odolnější nežli gewiska. Pokud myslíš jiné zabezpečení tak to rozepiš.
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 13 years ago

Achjo, WPA je pak Wodprejskni Pičo od Acespointu. :D

Když píšu WPA myslím zabezpečení bezdrátové sítě, přímo wifi přístupu.
Právě wpa psk mi dělal reconnekty a všecek bordel. Jak jsi popisoval. U WPA2-AES s PSK mi to zatím neudělalo.

edit: nebo máš ptmp jen na macovce?
0 x