Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AirOS 5.3

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

AirOS 5.3

Příspěvekod dubrma » 13 years ago

Zdravim,
bezi nekomu AirOS 5.3?
Nedavno jsem aktualizoval a pekne se to rozpadavalo, 5.2.1 mi drzi.
zarizini NB, Bullet nejely

Neco spatne na updatu?
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

dubrma píše:Zdravim,
bezi nekomu AirOS 5.3?
Nedavno jsem aktualizoval a pekne se to rozpadavalo, 5.2.1 mi drzi.
zarizini NB, Bullet nejely

Neco spatne na updatu?

Bezi mi na NS M5
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 13 years ago

Verzi 5,3 běžně jsme nacpali všude,ale stalo se mi na některych Bulletech že mi fungovala lepší verze 5,2. Ovšem byly to vyjimky. Jinak s tim nemame problem.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

Asi taky vyzkouším 5.3, dneska jsem na jednom spoji (5.2.1) prohazoval strany ap a klienta + rovnou jsem nastavoval zabezpečení. Sekli se obě strany uplně stejně, zařízení nedostupné po ethernetu. Pomohlo až vypnutí/zapnutí jedné strany, následně jsem zjistil že rádia byli spojené, takže se stačilo lognout na druhou stranu, resnout a pak se vše rozjelo.
Každopádně bych to viděl na nějakou regulerní chybu a ne jen náhodný problém, když to udělali 2 zařízení při stejné změně v nastavení.
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 13 years ago

Leeonek píše:Asi taky vyzkouším 5.3, dneska jsem na jednom spoji (5.2.1) prohazoval strany ap a klienta + rovnou jsem nastavoval zabezpečení. Sekli se obě strany uplně stejně, zařízení nedostupné po ethernetu. Pomohlo až vypnutí/zapnutí jedné strany, následně jsem zjistil že rádia byli spojené, takže se stačilo lognout na druhou stranu, resnout a pak se vše rozjelo.
Každopádně bych to viděl na nějakou regulerní chybu a ne jen náhodný problém, když to udělali 2 zařízení při stejné změně v nastavení.



Taky se mi to stalo, proto vždy dávám test a až pak provést. když se to posere, tak chvíli počkáš a ono se to pokusí vrátit z5.
Stává se mi to jen na NB. Na čem se ti to stalo? U 5.3 se mi to zase náhodně rozpojovalo, zkus to, možná si to jen nedalo wds..
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

Jo, to sem nenapsal, bylo to na 2ks rocketů.
No s tím testem nastavení jsem se pěkně opásl jednou. Dělal jsem nový bod, kvůli konfiguraci jsem to připojil ubntčkem na nedaleký sektor. Následně jsem doma zjistil že na jeden páteřní spoj mám lepší signál, takže jsem opět přepojil. Po finální instalaci protistrany jsem z obavy o možné nepřipojení chtěl přepojit pomocí testu. Samozřejmě, co čert nechtěl, nepřipojilo se to. Tak čekám, čekám, že se to přepojí zpátky na tu páteř, a ono nic. Pak nevím co mě to napadlo, ale kouknu na ten původní sektor kde to bylo prvně připojené a co myslíte, byl tam :)
prostě se nepřipojil na nový, tak se vrátil na konfiguraci ob jeden skok pozpátku, nechápu...
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 13 years ago

mě se 5,3 zatím jeví jako nejlepší verze nehledě na to, že jako první dokáže opravdu správně a efektivně regulovat rockety... takže pokud někdo máte rocket a chcete aby oba chainy měly stejnej signál tak tam dejte určitě 5,3ku....
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček