Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

chybny UBNT fw 3.6 build 4703 ?

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

chybny UBNT fw 3.6 build 4703 ?

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

na ubnt vysel novy FW pro Loco,Nano,Wisp tak jsem jej nacpal do 2x Loco,1x Wisp. Bohuzel ve 2 pripadech pokud zarizeni je nastaveno jako router tento FW jaksi routovani znemoznil...pc z dhcp IP dostalo ale tot vse...po downgradu na 3.5 vse opet ok...

tak kdyby nahodou nekdo upgradoval a zacali se dit zahady...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 13 years ago

Ked mas snej ruter treba mat zaskrknute Enable DNS Proxy: a pojde jak oci aj na 3.6
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

diky za nakopnuti, skutecne to asi zabira :) inu stane se...toto je premierovy prusvih,v jinych upgradech no problem...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 13 years ago

To som rad je to buk chyba .Tak nech sa dary
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

Ale to DNS proxy už bylo i ve verzi 3.5 a pokud vím, tak bez toho to nejelo (v režimu Router), musel jsem to mít vždy zapnuté. Tobě to jelo i bez DNS proxy? Dělal jsem teď upgrade na 3.6 a jede to bez problémů. Zato upgrade FW na AirGrid M5 mě přinesla jenom problémy. Po nahrátí a rebootu už se to nespojilo s AP a musel jsem jet ke klientovi a vrátit tam 3.5, protože to nechodilo.
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

Repkins píše:Ale to DNS proxy už bylo i ve verzi 3.5 a pokud vím, tak bez toho to nejelo (v režimu Router), musel jsem to mít vždy zapnuté. Tobě to jelo i bez DNS proxy? Dělal jsem teď upgrade na 3.6 a jede to bez problémů. Zato upgrade FW na AirGrid M5 mě přinesla jenom problémy. Po nahrátí a rebootu už se to nespojilo s AP a musel jsem jet ke klientovi a vrátit tam 3.5, protože to nechodilo.

Ja teda DNS proxy nepouzivam a jede mi to bez problemu, jak 3.5 tak 3.6
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

Ajfel píše:
Repkins píše:Ale to DNS proxy už bylo i ve verzi 3.5 a pokud vím, tak bez toho to nejelo (v režimu Router), musel jsem to mít vždy zapnuté. Tobě to jelo i bez DNS proxy? Dělal jsem teď upgrade na 3.6 a jede to bez problémů. Zato upgrade FW na AirGrid M5 mě přinesla jenom problémy. Po nahrátí a rebootu už se to nespojilo s AP a musel jsem jet ke klientovi a vrátit tam 3.5, protože to nechodilo.

Ja teda DNS proxy nepouzivam a jede mi to bez problemu, jak 3.5 tak 3.6

No vida. Mě to prostě bez toho nikdy nejelo. Tož jsem nabyl dojmu, že je to prachsprostý DNS forwarder (pouze jinak pojmenovaný) a je to ekvivalentní zatržítku ve Winboxu - DNS/Allow remote request.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

Repkins : nedovedu rici, protoze byla tam 3.5 uz nejaky cas a jen holy upgrade udelal co udelal. S 3.5 to jelo ok, priznam se ze nevim jak to bylo uz nastaveno,vim jen o defektu pri zavedeni 3.6. Takze asi tak nejak...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))