Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT UniFi - chyba v novém firmware

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

UBNT UniFi - chyba v novém firmware

Příspěvekod svestka » 4 years ago

Po upgrade na novou verzi firmware 4.0.42.10433 oblíbených accespointů UniFi výrobce UBNT dochází k lagování signálu, vypadávání připojení a nebo dokonce k nepřipojení některých klientů.V případě automatického upgrade dojde k destrukci celé sítě accesspointů. Pomůže downgrade na firmware 4.0.21.9965.

Převzato z root.cz
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Pajavlk
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pajavlk » 4 years ago

potvrzuji, taky jsem si naběhl. :(

Toto je nejčastější chování

• Zhoršení signálu
• Náhodné výpadky
• Připojení k AP, avšak neprojde jediný paket ke klientovi
• Neprochází DHCP ke klientovi
• Velký packet loss
• AP mohou triggerovat STP na UniFi switchích a odříznout sami sebe vypnutím portu
• Úplnou nemožnost připojení k síti
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

Evidentně tu proběhlo velmi kvalitní otestování na straně výrobce :(
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Ještě, že mě doma starý 2,4Ghz UniFi nejdou upgradovat a výměnu za AC odkládám, jinak bych už měl taky problém :D
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Díky za info, říkal jsem si, proč to po tom upgradu tak blblo. Naštěstí to šlo downgradovat i přes unifi cloud.
0 x

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 4 years ago

JCltm píše:Díky za info, říkal jsem si, proč to po tom upgradu tak blblo. Naštěstí to šlo downgradovat i přes unifi cloud.


Můžeš mi prozradit postup na downgrade přes cloud ?
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

davecv píše:Můžeš mi prozradit postup na downgrade přes cloud ?

unifi.ubnt.com -> vybrat controller -> devices -> vybrat AP -> tools -> debug terminal -> příkaz: upgrade (URL bin souboru předchozí verze ze support page)
Samozřejmě předpokladem je správně nastavený controller se zapnutým vzdáleným přístupem. Veřejka není potřeba.
0 x

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 4 years ago

JCltm píše:
davecv píše:Můžeš mi prozradit postup na downgrade přes cloud ?

unifi.ubnt.com -> vybrat controller -> devices -> vybrat AP -> tools -> debug terminal -> příkaz: upgrade (URL bin souboru předchozí verze ze support page)
Samozřejmě předpokladem je správně nastavený controller se zapnutým vzdáleným přístupem. Veřejka není potřeba.


Dekuji
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

Stále je potřeba nechat starý FW, nebo už je nějaké řešení, které funguje s novým FW?
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

sacnok píše:Stále je potřeba nechat starý FW, nebo už je nějaké řešení, které funguje s novým FW?

Tak na starém firmware nic špatného není, tak proč na něm chvíli nezůstat. Až vyjde další verze, upgraduji a dám vědět.
0 x

JirkaNbk
Příspěvky: 2
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod JirkaNbk » 4 years ago

U mě došlo k horšímu problému, při upgrade z verze 4.0.15.9872 se AP odpojil a poté už nepřipojil... (stalo se u dvou UniFi AP 2,4 GHz - SWX-UAP; revize desky 16)
Bohužel jedou již resetovat ani do továrního nastavení :-(
Nemáte někdo nějakou radu co s nimi?
Naposledy upravil(a) JirkaNbk dne 07 Jun 2019 13:14, celkem upraveno 1 x.
0 x

ifivecz
Příspěvky: 13
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod ifivecz » 4 years ago

JirkaNbk píše:U mě došlo k horšímu problému, při upgrade z verze 4.0.15.9872 se AP odpojil a poté už nepřipojil... (stalo se u dvou UniFi AP 2,4 GHz - SWX-UAP; revize desky 16)
Bohužel jedou již resetovat ani do továrního nastavení :-(


Tak uz jedine TFTP.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Mám neco podobného, pri aktualizaci se jedna jednotka uplne odmlcena a nesviti ani dioda. Link na zarizen je. Je mozne jej nejak opravit? Tim TFTP? Diky nebo je uplne mrtvy(tim ze mu nesviti dioda)?
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

basty píše:Mám neco podobného, pri aktualizaci se jedna jednotka uplne odmlcena a nesviti ani dioda. Link na zarizen je. Je mozne jej nejak opravit? Tim TFTP? Diky nebo je uplne mrtvy(tim ze mu nesviti dioda)?

Přes TFTP (podle manuálu) se mi zatím povedlo oživit všechna zdánlivě mrtvá zařízení od UBNT. Počínaje starou NS5 až po UniFi věci.
1 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Super, zkusim, jenom tedy kdyz nesviti dioda, tak to neznamena ze je to umrity ne?
0 x