Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT UniFi - chyba v novém firmware

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
JirkaNbk
Příspěvky: 2
Registrován: 4 years ago

Re: UBNT UniFi - chyba v novém firmware

Příspěvekod JirkaNbk » 4 years ago

JCltm píše:
basty píše:Mám neco podobného, pri aktualizaci se jedna jednotka uplne odmlcena a nesviti ani dioda. Link na zarizen je. Je mozne jej nejak opravit? Tim TFTP? Diky nebo je uplne mrtvy(tim ze mu nesviti dioda)?

Přes TFTP (podle manuálu) se mi zatím povedlo oživit všechna zdánlivě mrtvá zařízení od UBNT. Počínaje starou NS5 až po UniFi věci.


TFTP server jsem ke stažení našel, manuál ještě ne...
Mám tady doménu s windows. Nemám a ani moc neumím s linuxem.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

basty píše:Super, zkusim, jenom tedy kdyz nesviti dioda, tak to neznamena ze je to umrity ne?

Ne, to ještě nic nemusí znamenat.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

JirkaNbk píše:
JCltm píše:
basty píše:Mám neco podobného, pri aktualizaci se jedna jednotka uplne odmlcena a nesviti ani dioda. Link na zarizen je. Je mozne jej nejak opravit? Tim TFTP? Diky nebo je uplne mrtvy(tim ze mu nesviti dioda)?

Přes TFTP (podle manuálu) se mi zatím povedlo oživit všechna zdánlivě mrtvá zařízení od UBNT. Počínaje starou NS5 až po UniFi věci.


TFTP server jsem ke stažení našel, manuál ještě ne...
Mám tady doménu s windows. Nemám a ani moc neumím s linuxem.


Znalost linuxu na toto netřeba. Návod je první odkaz na Googlu https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles ... ess-Points
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

zkousim to, ale nedokazu to rozblikat na ten signal TFTP. Dioda ani nesvitne. Link na kabelu je. TFTP nevidi zadne zarizení.... Drzim tlacitko dle navodu 25s dokud to nezacne blikat... diky
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

JCltm píše:
basty píše:Mám neco podobného, pri aktualizaci se jedna jednotka uplne odmlcena a nesviti ani dioda. Link na zarizen je. Je mozne jej nejak opravit? Tim TFTP? Diky nebo je uplne mrtvy(tim ze mu nesviti dioda)?

Přes TFTP (podle manuálu) se mi zatím povedlo oživit všechna zdánlivě mrtvá zařízení od UBNT. Počínaje starou NS5 až po UniFi věci.


Zrovna dnes nám po celodenním výpadku napájení umřel je NanoBeam 5M, po připojení napájení mu pořád padal eth port.

Už jsem měl vypsané RMA, že ho budeme reklamovat a vzpomněl jsem si na příspěvek výše, tak jsem tam přes TFTP nalil nějaký FW co jsem našel 5_6_15 a světe div se, po cca 2 minutách, kdy to blikalo jako vánoční stromek to najelo a eth port už nepadá.

Takže díky za návod... :thumbsup:
1 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Tak je venku nová verze, mám upgradováno a zatím vše jede jak má.
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

Dá se nějak na stavit, aby se mi upgradoval firmware sám v určitý den a v určitou hodinu? A nejlépe, když mám v jednom umístění více AP, aby upgradovaly postupně, a ne všechny najednou?
0 x

Uživatelský avatar
UI-DP
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod UI-DP » 4 years ago

sacnok píše:Dá se nějak na stavit, aby se mi upgradoval firmware sám v určitý den a v určitou hodinu? A nejlépe, když mám v jednom umístění více AP, aby upgradovaly postupně, a ne všechny najednou?

Ano da - v nastaveni je funkce Scheduled upgrades (Settings -> Services -> Scheduled upgrades). Zarizeni v seznamu se pak aktualizuji v danou hodinu. Pokud je treba aktualizovat postupne, tak doporucuji vytvorit seznamu vice posunutych treba o 10 minut.
2 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

UI-DP píše:
sacnok píše:Dá se nějak na stavit, aby se mi upgradoval firmware sám v určitý den a v určitou hodinu? A nejlépe, když mám v jednom umístění více AP, aby upgradovaly postupně, a ne všechny najednou?

Ano da - v nastaveni je funkce Scheduled upgrades (Settings -> Services -> Scheduled upgrades). Zarizeni v seznamu se pak aktualizuji v danou hodinu. Pokud je treba aktualizovat postupne, tak doporucuji vytvorit seznamu vice posunutych treba o 10 minut.


Funfuje, super, díky za návod.
0 x