Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

5.6.7

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
miko
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

5.6.7

Příspěvekod miko » 7 years ago

Ma to vobec zmysel upgradovat?

Version 5.6.7-Service release (July 1, 2016)
------------------------------------------------
Regulatory updates:
- Improved DFS detection

Security:
- Security enhancemenets

New:
- Crash log reporting
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 7 years ago

mno, ty "Security" mohli trochu rozvést do podrobna.
Edit: a popravdě, první pokus o upgrade nedůležité jednotky ... a? Mrtvola! Takže možná bacha.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

monter
Příspěvky: 17
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod monter » 7 years ago

Potvrzuji zakaznik provedl u sebe aktualizaci a vsichni ostatni na AP se odpojili taky.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Zajímalo by mě, jak je vylepšen DFS Scan.
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 7 years ago

Pozor na to, koncak udelal upgrade na sve jednotce a odpojil se.

Nedavejte.
0 x

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 7 years ago

presne toto sa dnes mne stalo hadam ked da rr tak to nabehne
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 7 years ago

Striker píše:Zajímalo by mě, jak je vylepšen DFS Scan.


Zřejmě je vylepšen tak, že kromě AP se kvůli DFS serou už i klienti :mrgreen:
0 x

bezdratsmrdi
Příspěvky: 75
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod bezdratsmrdi » 7 years ago

Pošahaná verze, ruce pryč.

Pokud se do zařízení nalogujete z jiného PC, jiného prohlížeče, vzácně i z toho samého po zavření karty, tak se často sekne management a do fyzického restartu se nedá přihlásit (SSH vykopne po loginu, web najede prázdná stránka nebo error), aspoň to funguje, ale nedá se s tím nic dělat. Kravne to podobně jako kravla 5.5.4, kdy se změnilo pár věcí po sobě a pak hodila error a řešil to jen restart.

konspiracni teorie: podle me ubnt nejdriv donutilo k upgradu ze starych verzi inside job virem a ted nam cpe verze se zamernymi bugy, kdy to obcas zatuhne aby prodalo vice mFi zasuvek
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

bezdratsmrdi píše:konspiracni teorie: podle me ubnt nejdriv donutilo k upgradu ze starych verzi inside job virem a ted nam cpe verze se zamernymi bugy, kdy to obcas zatuhne aby prodalo vice mFi zasuvek


Já jsem sice starý konspirátor ... ale zrovna tohle už asi nee :-) Protože pak by byla na stole otázka, čemu slouží mFi, které stojí ještě víc za *** (software, hw neumím tolik posoudit).
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

bezdratsmrdi
Příspěvky: 75
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod bezdratsmrdi » 7 years ago

No mě je divný už jak často to hlásí chybu flash paměti u nových verzí, u starých to nedetekovalo nic a fungovalo to. Teď to řve chybu flash a pak to začne dělat divný věci. To nebude náhoda. 5 let nic a teď začnou odcházet všechny v horizontu půl roku? Nope.
Protože staré nanostanice jsou starší o několik let, firmware poslední je taky starý jak Metuzalém, a fungujou dodnes. Kdybych do 7 let fungující staré nanostanice 5 udělali nějakou fw 4.6.x detekci věřím tomu, že by záhadně detekce detekovala a nanostanice po 7 letech a 1 dni odešla.
0 x