Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

5.6.2

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
redmax
Příspěvky: 83
Registrován: 11 years ago

Re: 5.6.2

Příspěvekod redmax » 8 years ago

Výkon jsem trochu opomněl, to jsem stáhnul :lol: Na obou stranách mám 8dBm, samozřejmě se zlepšilo i CCQ, už nelítá, ale drží 99-100%. Potřebuji tam protlačit maximum, proto mám šířku pásma 40Mhz. A mě právě data rate module blblo na default, proto je alternative. :roll:
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 8 years ago

redmax píše:Výkon jsem trochu opomněl, to jsem stáhnul :lol: Na obou stranách mám 8dBm, samozřejmě se zlepšilo i CCQ, už nelítá, ale drží 99-100%. Potřebuji tam protlačit maximum, proto mám šířku pásma 40Mhz. A mě právě data rate module blblo na default, proto je alternative. :roll:


Na 20mhz protáhnete kolem 80mbps, 40mhz se používat nesmí, volil bych v tomhle případě menší zlo a šel do 30mhz kde dáte to co dovolí ethernet. Dejte sem ještě obrázek z main obrazovky clienta.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Proč se 40 nesmí a 30 jo?

By mě zajímalo, kdy tenhle nesmysl z hlav lidí zmizí. Asi až zmizí i 5GHz zařízení z trhu ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 8 years ago

ludvik píše:Proč se 40 nesmí a 30 jo?

By mě zajímalo, kdy tenhle nesmysl z hlav lidí zmizí. Asi až zmizí i 5GHz zařízení z trhu ...


Nepsal jsem že se smí použít 30mhz, psal jsem at dá 20mhz. pořád je lepší 30 než 40 i když já bych nepoužil ani jedno a při potřebě takové propustnosti šel do uplně jiného pásma...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

To je teda přístup ... místo dvou vražd jen jednu jako menší zlo ... Zlo je furt zlo.

Ale já rozporuju to, že se podle tebe 40 Mhz nesmí. A TO NENÍ PRAVDA.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 8 years ago

ludvik píše:To je teda přístup ... místo dvou vražd jen jednu jako menší zlo ... Zlo je furt zlo.

Ale já rozporuju to, že se podle tebe 40 Mhz nesmí. A TO NENÍ PRAVDA.


Mě je to celkem jedno používám vždycky 20mhz a reguluji do limitu, kdo chce kam, pomožme mu tam. Jen jsem chtěl poradit tazateli a ne se dohadovat o využití pásma, to můžete v jiném tématu :arrow:
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Poradil jsi blbě. Howg.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 8 years ago

ludvik píše:Poradil jsi blbě. Howg.


Radil jsem 20mhz jestli si to správně přečtete, jeho argument že má 40mhz aby protáhl co nejvíc je špatný, protože i 30mhz protáhne maximum ethernetu nanobridge. Jestli moje rada mít 20mhz a v limitu je špatná, poraďte líp :lol: A jestli tam má rušení a prostě to neprotáhne tak 40mhz je tuplem špatná volba :D
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

placek.milan píše:..., 40mhz se používat nesmí, volil bych v tomhle případě menší zlo a šel do 30mhz ...

Doporučuji soustředit se na slovo "nesmí". Pokud jsi tím myslel "je nemorální", "zbytečné", nebo "stejně k ničemu", tak se tedy omlouvám, že nechápu nový výklad slova NESMĚT.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ikk
Příspěvky: 179
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ikk » 8 years ago

NEDOPORUČUJI NAHRÁVAT NA PM10 !!!

Mají tam někde chybu. Po aktualizaci z 5.5.10 spadl Chain z -61/-60 na -73/-63 (s tím adekvátně i rychlosti). Po nahráti původní verze zase vše ve starých kolejích, bohudík :)

V síti to je naše jediná PM10 a jediné zařízení od UBNT naštěstí (pokud nepočítám koncáky, ale to je jejich problém co mají doma)
0 x
Síť není jen internet ...

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 8 years ago

ikk píše:NEDOPORUČUJI NAHRÁVAT NA PM10 !!!

Mají tam někde chybu. Po aktualizaci z 5.5.10 spadl Chain z -61/-60 na -73/-63 (s tím adekvátně i rychlosti). Po nahráti původní verze zase vše ve starých kolejích, bohudík :)

V síti to je naše jediná PM10 a jediné zařízení od UBNT naštěstí (pokud nepočítám koncáky, ale to je jejich problém co mají doma)


PM10 mám na přípojku domu a po aktualizaci 5.6.2 je vše v pořádku.
0 x

blizzy
Příspěvky: 65
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blizzy » 8 years ago

Tak jsem asi pred 14 dny nasadit 5.6.2 na nekolik AP a stala se mi jedna zajimava vec (ne na vsech) - po nejake dobe cca asi po 3 dnech koukam a vysilam na 5285 - kouknu do nastaveni a v nastaveni mam 5520 - ma nekdo s timto zkusenosti ze mu AP zacne vysilat jak se mu zlibi ? Nebo mate nekdo tip jak to omezit - zkousel jsem i nastavit (zaskrtat) kanaly ktere si to muze dovolit a presto opet za cas to zacalo vysilat zase na 5285.
Nejake tipy ? proc se to deje - vratil jsem se k 5.5.10
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 8 years ago

taky se mi to stalo, vyřešil jsem to tak že jsem dal frekvenci na auto a ve frekveci listu zaškrtnul jen jeden kanál, jinak mi to z 5500 přelaďovalo stále na 5635
0 x

blizzy
Příspěvky: 65
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blizzy » 8 years ago

pripada mi to, ze cim novejsi verze - tak ma vice chyb
0 x