Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

5.5.10

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Spreamer
Příspěvky: 142
Registrován: 17 years ago

Re: 5.5.10

Příspěvekod Spreamer » 9 years ago

Zdravím, nestává se někomu, že se po určité době (cca jednou týdně) ztratí všichni bezdrátoví klienti? Děla to na dvou rozdílných lokalitách, kde je Nanostation M5 jako AP. Norma Aruba, Chile, vypnuté DFS. 5.5.9 to samé. Zajímavé, že na dané lokalitě jsou dva NS5 a dělá to jen jeden z nich (stejné FW). Jsem z toho jelen:( Všude je zálohovaných 24V na AD-155B.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

je tu dost blbosti, aj ta zmena krajiny nemozna po upgrade...
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

zmenis jednoduse :) jen musis trosku premyslet :)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

divizna píše:zmenis jednoduse :) jen musis trosku premyslet :)


aruba alebo ine moznosti?
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

nahrajes config ze starsiho zarizeni (idealne XW 5.5.6/5.5.7) s compliance testem, to zpusobi, ze neni zvolena zadna zeme a nasledne zvolis zemi, kterou chces (treba aruba a podobne) a doopravis si konfiguraci na puvodni.
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 9 years ago

nebo přes ssh:
vi /tmp/system.cnf
Změníš radio.country (na dvou řádcích!) na požadovaný ISO kód země (Aruba=533).
Refrešneš web a už jsi v Arubě, pak přes web uložit a provést a je dílo dokonáno.

Samozřejmě to nepoužívám, protože se řídím VO :)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

dubrma píše:nebo přes ssh:
vi /tmp/system.cnf
Změníš radio.country (na dvou řádcích!) na požadovaný ISO kód země (Aruba=533).
Refrešneš web a už jsi v Arubě, pak přes web uložit a provést a je dílo dokonáno.

Samozřejmě to nepoužívám, protože se řídím VO :)

je mozne takto aj compliance test?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

je aj lepsie riesenie....
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

midnight_man píše:je aj lepsie riesenie....

ake?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

cez SSH a napisat tam 2 riadky, niekde to tu je ako zapnut compliance v 5.5.9 tusim..funguje to stale.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

a je to tu..takze ani po 10 minutach sa mi nechce station asociovat k AP na DFS kanaloch. Funguju len non-DFS....vole čo je toto za pi.....?

pomoze len ta uprava v SSH a nasledne bud stiahnut a upravit konfigurak alebo reset a vybrat compliance test....cele zle!
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Až někdo zjistí, že u mikrotiku můžeš změnit Country jednoduše, tak bude utrum i tam :-) Holt DFS prý vyřeší všechny naše problémy. Nahrne nás do náruče O2 & spol. ...

U 5.5.10 si compliance sám nevybereš ani po stovce resetů :-) Poslední, kde to šlo je myslím 5.5.6, u novějších prostě potřebuješ ty scripty (nebo třeba bydlet v Arubě).
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

ludvik píše:Až někdo zjistí, že u mikrotiku můžeš změnit Country jednoduše, tak bude utrum i tam :-) Holt DFS prý vyřeší všechny naše problémy. Nahrne nás do náruče O2 & spol. ...

U 5.5.10 si compliance sám nevybereš ani po stovce resetů :-) Poslední, kde to šlo je myslím 5.5.6, u novějších prostě potřebuješ ty scripty (nebo třeba bydlet v Arubě).


V 7.x Aruba nefunguje a po pouziti scriptu se kanaly odemknou, ale jednotky nespoji.

Celkem pesek.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 9 years ago

Spreamer píše:Zdravím, nestává se někomu, že se po určité době (cca jednou týdně) ztratí všichni bezdrátoví klienti? Děla to na dvou rozdílných lokalitách, kde je Nanostation M5 jako AP. Norma Aruba, Chile, vypnuté DFS. 5.5.9 to samé. Zajímavé, že na dané lokalitě jsou dva NS5 a dělá to jen jeden z nich (stejné FW). Jsem z toho jelen:( Všude je zálohovaných 24V na AD-155B.

podařilo se ti na to příjít? Za posledních 24h se mi to stalo 3x na dvou různých zařízeních, které spolu geograficky nesouvisí
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

douby píše:
Spreamer píše:Zdravím, nestává se někomu, že se po určité době (cca jednou týdně) ztratí všichni bezdrátoví klienti? Děla to na dvou rozdílných lokalitách, kde je Nanostation M5 jako AP. Norma Aruba, Chile, vypnuté DFS. 5.5.9 to samé. Zajímavé, že na dané lokalitě jsou dva NS5 a dělá to jen jeden z nich (stejné FW). Jsem z toho jelen:( Všude je zálohovaných 24V na AD-155B.

podařilo se ti na to příjít? Za posledních 24h se mi to stalo 3x na dvou různých zařízeních, které spolu geograficky nesouvisí


NS5 alebo NSM5? Ako ap je co? aky firmware? aky firmware na client?
0 x